TROPICANA – ROSŇA 1:2 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris, Jan Skopal – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk (25.min)

První zápas sezóny jsme hráli proti nám neznámému soupeři. V jeho řadách nastoupil náš bývalý hráč, který byl obklopen velmi mladými spoluhráči. Utkání začalo ve velmi svižném tempu a chvíli nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Nutno však přiznat, že moc šancí jsme si nevytvořili. Zato soupeř jich dost zahazoval. V 8. minutě se nám podařilo soupeře přečíslit, ale bohužel jsme nastřelili pouze tyč. První vážnou chybu jsme udělali v 10. minutě, kdy si náš obránce nepohlídal soupeřova útočníka a ten pohodlně zakončil do prázdné brány – 0:1. Po obdržené brance jsme se sice snažili útočit, ale bez valného efektu. Čas plynul velmi rychle a do konce poločasu už se nic výrazného neudálo.

Do druhé půle nastoupil do branky náš druhý brankář, pro kterého to byla soutěžní premiéra. Nástup patřil nám. Vůle po vyrovnání byla na našich hráčích viditelná. Zpřesnili jsme nahrávky a hned to bylo znát. Ve 25. minutě to přišlo. Náš útočník se šikovně otočil okolo soupeřova obránce a nedal brankáři šanci – 1:1. Po pár minutách ale mladí hráči soupeře získali převahu a náš brankář musel vytáhnout pár skvělých zákroků. Ve 29. minutě však nedosáhl na střelu tečovanou naším obráncem – 1:2. Ač jsme se snažili, vyrovnat už se nám nepodařilo. Naopak soupeř mohl několikrát navýšit vedení po rychlých brejcích. Je smůla, že první utkání jsme prohráli vlastní brankou.

2.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE 0:4 (0:1)

Žlutá karta: Jiří Zítka

Druhý zápas jsme očekávali s napětím. Orel Řečkovice má poměrně mladé mužstvo a jeho hráči vynikají rychlostí a dobrou kopací technikou. Potvrdilo se to už v 8. minutě, kdy útočník soupeře prostřelil našeho brankáře – 0:1. Místo abychom se snažili zareagovat, tak v 10. minutě to bylo už 0:2. Vzali jsme si oddechový čas na taktickou poradu co dál. Hru jsme sice vyrovnali, ale soupeř neustále hrozil rychlými protiútoky. První půle tak skončila pro nás ještě přijatelným výsledkem.

Ve druhé půli jsme zkusili vstřelit kontaktní branku, ale hráči soupeře nás do větších šancí nepouštěli a ještě zvýšili tvrdost při osobních soubojích. Jsme spíše technické mužstvo a tak nám toto dělalo trochu problémy. Po jednom ze zákroků byl náš hráč potrestán žlutou kartou za oplácení. Ve 36. Minutě se soupeř znovu prosadil a skóre narostlo už na 0:3. Navíc se začal projevovat vyšší věk našich hráčů, začali docházet síly. Ve 38. minutě jsme znovu inkasovali – 0:4. Rozhodli jsme se hrát bez brankáře, ale hráči soupeře si zkušeně hlídali náskok a k ničemu nebezpečnému nás nepustili. Zápas tímto výsledkem i skončil. Nakonec můžeme poděkovat našemu novému brankáři, že jsme nedostali ještě větší příděl branek. Soupeř byl zkrátka lepší.

3.kolo

TROPICANA – PANAMA 3:6 (1:4)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Branky: A. Diviš, F. Šulák, J. Zítka

V tomto utkání nás čekal soupeř ještě nedávno hrající divizi. Tušili jsme, že nás nečeká nic lehkého. Od začátku byl znát rozdíl v rychlosti i sehranosti. Přesto jsme ze začátku docela dobře bránili soupeřovi pohledné kombinace. První branku jsme dostali v 5. minutě – 0:1. Než jsme se stačili vzpamatovat, tak o minutu později už to bylo 0:2. Docela nás to rozhodilo, a když v 9. minutě Panama přidala další gól a bylo to 0:3, vůbec to s námi nevypadalo dobře. Našemu brankáři nelze nic vyčíst, naopak několikrát nás svými zákroky podržel. Ve 13. Minutě jsme předvedli pěknou akci, kdy tvrdou střelu soupeřův brankář pouze vyrazil a náš hráč dorážel za jeho záda – 1:3. Snažili jsme se do konce poločasu ještě snížit, ale byl to soupeř, kterému se povedlo v 16. minutě znovu skórovat – 1:4. To byl také výsledek prvního poločasu.

Druhou půli jsme začali odvážněji a začali si vytvářet dobré šance. Náš útok zrychlil akce a své umění musel prokazovat i soupeřův brankář. Ve 27. minutě už však nestačil na naši pěknou střelu – 2:4. Náš tým ucítil šanci a ve 32. minutě jsme snížili na rozdíl jediné branky – 3:4. Vrhli jsme se do útoku a snažili se vyrovnat. Jenže jsme zapomněli na obranu a Panama opět odskočila na 3:5. Na další snížení už jsme neměli síly a to hlavně psychické. Minutu před koncem si náš brankář špatně postavil zeď a soupeř uzavřel svůj gólový účet – 3:6. A takto skončil i celý zápas. V zápase nás několikrát podržel náš brankář a nutno mu za předvedený výkon poděkovat. To se ovšem nedá říci o arbitrech zápasu, kteří zbytečně stranili soupeři, i když ten to vůbec nepotřeboval. Je třeba bojovat dále a nevzdávat se.

4.kolo

TROPICANA – GOONERS 3:4 (3:2)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Branky: M. Jurnečka 2 (9., 18.min), J. Zítka

Toto utkání jsme zahájili oslabeni o několik hráčů, kteří buď chyběli, nebo se zranili. Soupeř nás překvapil svým nástupem, kdy náš brankář musel od začátku ukazovat svoje umění. V 5. minutě už ovšem nestačil na pěknou akci soupeře a prohrávali jsme – 0:1. Naštěstí v téže minutě náš hráč svým důrazem vyrovnal stav utkání – 1:1. Soupeř nás neustále zlobil svou nepříjemnou hrou a museli jsme zodpovědně bránit. To se však nepovedlo v 8. minutě a Gooners šli znovu do vedení – 1:2. Znovu jsme rychle zareagovali a v 9. minutě bylo srovnáno – 2:2.   Hra byla dále velmi vyrovnaná. Vytvářeli jsme si i dost šancí, ale máme problém s jejich proměňováním. To se změnilo v 18. minutě, kdy náš nejstarší útočník, zkušeně a takřka z nulového úhlu, prostřelil technickou střelou soupeřova brankáře – 3:2. Tak také skončil první poločas.

Vstup do druhé půle se nám nepodařil a hned v 21. minutě soupeř srovnal stav – 3:3. Šance se pak opět střídaly na obou stranách. Náš brankář několikrát zasahoval na poslední chvíli. Znovu jsme si vytvářeli velké šance, ale bohužel bez efektu. Čas plynul a vypadalo to, že se obě mužstva rozejdou smírně. K naší smůle, se nám ještě zranil útočník a musel odstoupit. I s tímto hendikepem se nám dařilo hrát vyrovnanou partii. Bohužel ve 28. Minutě šel náš brankář pro míč a náš bránící hráč, ve snaze blokovat soupeřovu střelu, mu tuto přizvedl nad rameno a rázem jsme prohrávali – 3:4. To na nás dost dolehlo, sice jsme se snažili, ale stav už se do konce zápasu nezměnil. Tato porážka hodně mrzí, neboť zápasu by více slušela remíza.

5.kolo

TROPICANA – WEST ŽAB B 0:9 (0:4)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Jiří Zítka - Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Toto utkání jsme hráli oslabeni o našeho útočníka, který se zranil v předchozím zápase. Soupeř byl hodně běhavý a rychlými kombinacemi dost trápil naši obranu. Ta povolila poprvé ve 4. minutě – 0:1. To soupeře navnadilo a v rozmezí 5. a 6. minuty přidal další dvě branky – 0:3. Náš brankář se opravdu velmi snažil, ale v 10. minutě nestačil na dorážku soupeře – 0:4. To už hrozilo debaklem. Ve druhé části prvního poločasu se nám naštěstí podařilo zastavit brankostroj soupeře. Začali jsme si dokonce vytvářet i šance, ale zakončení nefungovalo. Když netrefíme ani poloprázdnou branku, nemůžeme myslet na úspěch. Do konce první půle už se stav nezměnil.

Druhá půle začala znovu náporem soupeře. Rychlé přihrávky nám dělaly velké potíže. Ve 23. minutě jsme znovu inkasovali – 0:5. Stav nevypadal vůbec dobře a s přibývající únavou bylo jen otázkou času, kdy dostaneme další branky. V rozmezí 27. a 28. Minuty nás soupeř opět dvakrát ztrestal – 0:7. Byli jsme zralí na ručník. Kazili jsme i jednoduché přihrávky a hráči West Žab byli na koni. Další dvě slabé minuty jsme si vybrali ve 36. a 37. minutě, kdy jsme znovu lovili míč ze sítě – 0:9. Soupeř hrál s chutí a jen závěrečný hvizd nás uchránil od dvojciferného přídělu. Náš brankář to vůbec neměl jednoduché, ale ještě toho hodně vychytal. Tento zápas skončil naším debaklem, který byl pro nás jeden z nejhorších v historii.

6.kolo

TROPICANA – KALÁBEK B 4:6 (2:4)

Naše sestava: Jan Skopal – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Branky: A. Diviš (2.min), P. Klobouk (7.min), J. Zítka (24.min), M. Jurnečka (38.min)

Utkání se soupeřem, který do tohoto dne také ještě nebodoval, začalo ve svižném tempu. Naše snaha byla zúročena již ve 2. minutě – 1:0. Bohužel už v 5. minutě soupeř vyrovnal – 1:1. Ovšem za další dvě minuty jsme šli znovu do vedení – 2:1. Soupeř reagoval v 10. minutě a bylo znovu srovnáno – 2:2. Začali jsme hrát nervózně a kazili i jednoduché přihrávky. Hráči soupeře toho hned využili a ve 12. minutě šli do vedení – 2:3. A aby toho nebylo málo, ve 14. minutě už to bylo 2:4. Dvě rychlé branky soupeře s námi docela otřásly a náš brankář nás musel až do konce první půle držet nad vodou, abychom neprohrávali ještě větším rozdílem.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že zkusíme soupeře napadat hned na jeho polovině, ale hned v první minutě jsme dostali pátou branku – 2:5. Menší naděje nám svitla ve 24. minutě, kdy jsme snížili na 3:5. Poté se hra trošku uklidnila, soupeř se snažil nepouštět nás do vyložených šancí a tak se dlouhé minuty nic výrazného nedělo. Až ve 36. minutě se opět prosadili hráči soupeře a bylo to 3:6. Ve 38. minutě se nám ještě podařilo snížit, ale už to byla jen kosmetická úprava výsledku – 4:6. Soupeř už si zkušeně vedení pohlídal do závěrečného hvizdu.

7.kolo

TROPICANA – JEHNICE 1:9 (1:1)

Branka: J. Zítka (5.min)

Jehnice ještě nedávno hráli Okresní přebor, a tak nás čekalo nelehké utkání. Od začátku jsme se dostali pod velký tlak. Hráči soupeře rychle kombinovali a drželi nás daleko od své branky. Zkusili i hru bez brankáře, což se jim však v 5. minutě nevyplatilo. Náš obránce zachytil soupeřovu rozehrávku a lobem skoro přes celé hřiště otevřel skóre zápasu – 1:0. Soupeř však dále tlačil a naše obrana byla chvílemi přetížená. Logickým vyústěním tohoto tlaku bylo ve 14. minutě vyrovnání – 1:1. Díky našemu brankáři a dobře postavenbým tyčkám, jsme už do konce poločasu neinkasovali.

Ve druhé půli naše naděje vzaly za své hned ve 21. minutě, kdy soupeř vstřelil vedoucí branku – 1:2. A ve 23. minutě už to bylo 1:3. Dále jsme byli pod velkým tlakem a soupeř tentokrát naše chyby trestal. V rozmezí 25. a 30. minuty třikrát skóroval a stav byl nejednou 1:6. A to nebylo zdaleka všechno. Ve 33. a 34. minutě přidal soupeř další dvě branky a skóre hrozivě narůstalo – 1:8. Toužebně jsme očekávali závěrečný hvizd rozhodčího, ale než se tak stalo, tak jsme ve 39. minutě ještě jednou inkasovali – 1:9. Nakonec jsme byli rádi, že výsledek nebyl dvouciferný. Byla to pro nás velká lekce do dalších bojů o body.

8.kolo

TROPICANA – ATRAPS C 2:4 (1:3)

Naše sestava: Jan Skopal (Matúš Ondris) – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Branky: J. Skopal (12.min), P. Klobouk (36.min)

Naše trápení se zraněnými spoluhráči jakoby nebralo konce, když se k tomu přidaly absence, výsledkem byl náš nástup na utkání pouze s jedním hráčem na střídání. Sice se nám už uzdravil druhý brankář, ale onemocněl další hráč. Soupeř přišel v hojném počtu a už v 5. minutě šel do vedení – 0:1. V 9. minutě jsme inkasovali podruhé – 0:2. Na obou brankách měl bohužel podíl i náš brankář, protože takové střely obvykle bez problémů chytá. Ve 12. minutě nám svitla naděje, když náš brankář gólem přes celé hřiště snížil – 1:2. V této pasáži hry jsme byli lepší, ale srazila nás branka v 15. minutě, po které jsme znovu prohrávali o dvě branky – 1:3. Do konce poločasu už se stav nezměnil.

Druhou půli jsme chtěli začít náporem, ale hned ve 21. minutě soupeř odskočil na 1:4. Začala se na nás projevovat jak únava, tak frustrace z nepříznivého vývoje utkání. Nepomohla ani výměna brankáře. Přihrávky byly nepřesné a střelba slabá. Nutno dodat, že druhý brankář zachytal velmi dobře. Ve 36. minutě se nám přece jen podařilo snížit – 2:4. Zkusili jsme hru bez brankáře. Tuto jsme nehráli vůbec špatně, ale zradila nás nepřesná střelba. Do konce utkání se stav už nezměnil a soupeř bral po zásluze tři body. V tak oslabené sestavě jsme ani víc chtít nemohli.

9.kolo

TROPICANA – R.I.P. 3:7 (2:5)

Naše sestava: Matúš Ondris (Jan Skopal) – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Branky: M. Jurnečka (9.min), J. Brandejs (11.min), P. Klobouk (36.min)

Náš další soupeř na tom také nebyl bodově nejlépe, a tak jsme doufali, že máme šanci na první bodový zisk. Jenže z tohoto omylu nás hráči R.I.P. vyvedli už ve 2. minutě, kdy se z poměrně velké vzdálenosti prudkým bodlem ujali vedení – 0:1. To byl pro nás nepříjemný moment. Poté jsme hru sice vyrovnali, ale opět nás zrazovalo neproměňování šancí. Toho soupeř využil v 9. minutě a zvýšil vedení – 0:2. Naštěstí ještě v téže minutě snížil náš nejzkušenější útočník střelou bodlem – 1:2. Za další dvě minuty už bylo k naší radosti srovnáno – 2:2. Bohužel velká chyba v rozehrávce způsobila, že soupeř znovu vedl – 2:3. Stále jsme se nevzdávali, bohužel v 15. minutě jsme inkasovali počtvrté – 2:4. A v poslední minutě první půle jsme ještě dostali gól do šatny – 2:5.

Druhá půle ukázala naši marnou snahu o úspěšný výsledek. Když už jsme se dostali do šance, tak jsme si nedokázali poradit. To soupeř byl mnohem efektivnější, a tak ve 25. minutě to bylo 2:6. To už bylo docela zoufalé a navíc za další čtyři minuty jsme inkasovali znovu – 2:7. Poté se dlouhé minuty nic nedělo, soupeř byl spokojen s výsledkem a nám docházely síly. Ve 36. minutě se nám přece jen podařilo snížit a aspoň kosmeticky upravit výsledek – 3:7. Tak také utkání skončilo. Pokud nezačneme bodovat se soupeři výkonnostně podobnými, tak nemáme šanci na úspěch. To je bohužel realita.

10.kolo

TROPICANA – ŽABINŠTÍ VLCI C 0:6 (0:3)

Naše sestava: Jan Skopal (Matúš Ondris) – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Že tento zápas nebude jednoduchý, jsme věděli. Soupeř byl posílený o hráče B mužstva a U21. Od začátku byla znát jejich sehranost a šikovnost na míči. Kupodivu jsme ale první velkou šanci měli my. Ve 3. minutě šel náš hráč sám na soupeřova brankáře. Bohužel místo kličky se ho snažil prostřelit a to nevedlo k úspěchu. Žabinští Vlci měli v brance bývalého gólmana (60) z Dina. Hned v 5. minutě nás soupeř rozebral krásnou kombinací a ujal se vedení – 0:1. Sice jsme se snažili, ale v 9. minutě jsme znovu inkasovali – 0:2. Ve hře byl vidět velký rozdíl v rychlosti a souhře a v 15. minutě už to bylo 0:3. Zkusili jsme výměnu brankáře. Do poločasu už se stav nezměnil.

Druhá půle byla věrnou kopií té první. Hráči soupeře se futsalem bavili a naše obrana měla plné nohy práce. Ve 23. minutě už byl stav 0:4. Naše přihrávky byli dost nepřesné, ale to bylo dáno i kvalitou soupeře, který nás téměř k ničemu nepustil. Ve 29. minutě znovu udeřil – 0:5. Sebrali jsme poslední síly, abychom vstřelili aspoň čestnou branku a zkusili hru bez brankáře. K žádnému výsledku to nevedlo, naopak soupeř ve 39. minutě ještě navýšil svůj náskok na konečných 0:6. V tomto zápase jsme bohužel neměli šanci na úspěch.

11.kolo

TROPICANA – FRUTTI DI MARE 3:4 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris (Jan Skopal) – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Branky: P. Klobouks (13.min), J. Brandejs (17.min), F. Šulák (33.min)

Žlutá karta: J. Zítka

Hráči soupeře si v tabulce nestojí o moc lépe než naše mužstvo. Ve svém středu mají ovšem velmi šikovného hráče. Který nám od začátku dělal problémy. V 5. minutě se prosadil pěknou střelou a bylo to 0:1. Navíc za další dvě minuty byl rozdíl dvoubrankový – 0:2. Přesto jsme se nehodlali vzdát lacino a hra v poli byla poměrně vyrovnaná. Náš brankář se navíc zaskvěl několika výbornými zákroky a to nám dodalo sebevědomí. Ve 13. minutě náš útočník prostřelil soupeřova brankáře a dal nám naději – 1:2. Začali jsme si více věřit a výsledek se dostavil v 17. minutě, kdy jsme dorazili odražený míč do branky, a bylo vyrovnáno – 2:2. V této fázi jsme hráli opravdu dobře, ale bohužel se nám nepodařilo přidat další branky. Poločas tak skončil remízou.

Začátek druhého poločasu jsme opět zaspali a ve 24. minutě to bylo 2:3. Nezbylo nám, než se znovu pokusit vyrovnat. Dlouhé minuty se to nedařilo. Až ve 33. Minutě se to podařilo. Z přímého kopu se soupeř ještě ubránil, ale z následující dorážky jsme srovnali stav – 3:3. Jenže hned po rozehrávce, ještě v téže minutě, vystřelil soupeř z poloviny hřiště a nachytal našeho brankáře nepřipraveného – 3:4. Náš gólman si myslel, že míč jde vedle, ale ten zapadl do branky. Ještě jsme se snažili vyrovnat, měli jsme i šance, ale bez úspěchu. Závěrem je třeba se zamyslet nad přístupem některých hráčů, jak na trénincích, tak v zápasech. Takový podzim, bez jediného bodu, jsme v historii klubu ještě nezaznamenali.