Sezóna 2023-2024

1.kolo

TROPICANA – ROSŇA 1:2 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris, Jan Skopal – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk (25.min)

První zápas sezóny jsme hráli proti nám neznámému soupeři. V jeho řadách nastoupil náš bývalý hráč, který byl obklopen velmi mladými spoluhráči. Utkání začalo ve velmi svižném tempu a chvíli nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Nutno však přiznat, že moc šancí jsme si nevytvořili. Zato soupeř jich dost zahazoval. V 8. minutě se nám podařilo soupeře přečíslit, ale bohužel jsme nastřelili pouze tyč. První vážnou chybu jsme udělali v 10. minutě, kdy si náš obránce nepohlídal soupeřova útočníka a ten pohodlně zakončil do prázdné brány – 0:1. Po obdržené brance jsme se sice snažili útočit, ale bez valného efektu. Čas plynul velmi rychle a do konce poločasu už se nic výrazného neudálo.

Do druhé půle nastoupil do branky náš druhý brankář, pro kterého to byla soutěžní premiéra. Nástup patřil nám. Vůle po vyrovnání byla na našich hráčích viditelná. Zpřesnili jsme nahrávky a hned to bylo znát. Ve 25. minutě to přišlo. Náš útočník se šikovně otočil okolo soupeřova obránce a nedal brankáři šanci – 1:1. Po pár minutách ale mladí hráči soupeře získali převahu a náš brankář musel vytáhnout pár skvělých zákroků. Ve 29. minutě však nedosáhl na střelu tečovanou naším obráncem – 1:2. Ač jsme se snažili, vyrovnat už se nám nepodařilo. Naopak soupeř mohl několikrát navýšit vedení po rychlých brejcích. Je smůla, že první utkání jsme prohráli vlastní brankou.

 

2.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE 0:4 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris, Jan Skopal – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Žlutá karta: Jiří Zítka

 

Druhý zápas jsme očekávali s napětím. Orel Řečkovice má poměrně mladé mužstvo a jeho hráči vynikají rychlostí a dobrou kopací technikou. Potvrdilo se to už v 8. minutě, kdy útočník soupeře prostřelil našeho brankáře – 0:1. Místo abychom se snažili zareagovat, tak v 10. minutě to bylo už 0:2. Vzali jsme si oddechový čas na taktickou poradu co dál. Hru jsme sice vyrovnali, ale soupeř neustále hrozil rychlými protiútoky. První půle tak skončila pro nás ještě přijatelným výsledkem.

Ve druhé půli jsme zkusili vstřelit kontaktní branku, ale hráči soupeře nás do větších šancí nepouštěli a ještě zvýšili tvrdost při osobních soubojích. Jsme spíše technické mužstvo a tak nám toto dělalo trochu problémy. Po jednom ze zákroků byl náš hráč potrestán žlutou kartou za oplácení. Ve 36. Minutě se soupeř znovu prosadil a skóre narostlo už na 0:3. Navíc se začal projevovat vyšší věk našich hráčů, začali docházet síly. Ve 38. minutě jsme znovu inkasovali – 0:4. Rozhodli jsme se hrát bez brankáře, ale hráči soupeře si zkušeně hlídali náskok a k ničemu nebezpečnému nás nepustili. Zápas tímto výsledkem i skončil. Nakonec můžeme poděkovat našemu novému brankáři, že jsme nedostali ještě větší příděl branek. Soupeř byl zkrátka lepší.

 

3.kolo

TROPICANA – PANAMA 3:6 (1:4)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš, F. Šulák, J. Zítka

V tomto utkání nás čekal soupeř ještě nedávno hrající divizi. Tušili jsme, že nás nečeká nic lehkého. Od začátku byl znát rozdíl v rychlosti i sehranosti. Přesto jsme ze začátku docela dobře bránili soupeřovi pohledné kombinace. První branku jsme dostali v 5. minutě – 0:1. Než jsme se stačili vzpamatovat, tak o minutu později už to bylo 0:2. Docela nás to rozhodilo, a když v 9. minutě Panama přidala další gól a bylo to 0:3, vůbec to s námi nevypadalo dobře. Našemu brankáři nelze nic vyčíst, naopak několikrát nás svými zákroky podržel. Ve 13. Minutě jsme předvedli pěknou akci, kdy tvrdou střelu soupeřův brankář pouze vyrazil a náš hráč dorážel za jeho záda – 1:3. Snažili jsme se do konce poločasu ještě snížit, ale byl to soupeř, kterému se povedlo v 16. minutě znovu skórovat – 1:4. To byl také výsledek prvního poločasu.

Druhou půli jsme začali odvážněji a začali si vytvářet dobré šance. Náš útok zrychlil akce a své umění musel prokazovat i soupeřův brankář. Ve 27. minutě už však nestačil na naši pěknou střelu – 2:4. Náš tým ucítil šanci a ve 32. minutě jsme snížili na rozdíl jediné branky – 3:4. Vrhli jsme se do útoku a snažili se vyrovnat. Jenže jsme zapomněli na obranu a Panama opět odskočila na 3:5. Na další snížení už jsme neměli síly a to hlavně psychické. Minutu před koncem si náš brankář špatně postavil zeď a soupeř uzavřel svůj gólový účet – 3:6. A takto skončil i celý zápas. V zápase nás několikrát podržel náš brankář a nutno mu za předvedený výkon poděkovat. To se ovšem nedá říci o arbitrech zápasu, kteří zbytečně stranili soupeři, i když ten to vůbec nepotřeboval. Je třeba bojovat dále a nevzdávat se.

4.kolo

TROPICANA – GOONERS 3:4 (3:2)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka 2 (9., 18.min), J. Zítka

Toto utkání jsme zahájili oslabeni o několik hráčů, kteří buď chyběli, nebo se zranili. Soupeř nás překvapil svým nástupem, kdy náš brankář musel od začátku ukazovat svoje umění. V 5. minutě už ovšem nestačil na pěknou akci soupeře a prohrávali jsme – 0:1. Naštěstí v téže minutě náš hráč svým důrazem vyrovnal stav utkání – 1:1. Soupeř nás neustále zlobil svou nepříjemnou hrou a museli jsme zodpovědně bránit. To se však nepovedlo v 8. minutě a Gooners šli znovu do vedení – 1:2. Znovu jsme rychle zareagovali a v 9. minutě bylo srovnáno – 2:2.   Hra byla dále velmi vyrovnaná. Vytvářeli jsme si i dost šancí, ale máme problém s jejich proměňováním. To se změnilo v 18. minutě, kdy náš nejstarší útočník, zkušeně a takřka z nulového úhlu, prostřelil technickou střelou soupeřova brankáře – 3:2. Tak také skončil první poločas.

Vstup do druhé půle se nám nepodařil a hned v 21. minutě soupeř srovnal stav – 3:3. Šance se pak opět střídaly na obou stranách. Náš brankář několikrát zasahoval na poslední chvíli. Znovu jsme si vytvářeli velké šance, ale bohužel bez efektu. Čas plynul a vypadalo to, že se obě mužstva rozejdou smírně. K naší smůle, se nám ještě zranil útočník a musel odstoupit. I s tímto hendikepem se nám dařilo hrát vyrovnanou partii. Bohužel ve 28. Minutě šel náš brankář pro míč a náš bránící hráč, ve snaze blokovat soupeřovu střelu, mu tuto přizvedl nad rameno a rázem jsme prohrávali – 3:4. To na nás dost dolehlo, sice jsme se snažili, ale stav už se do konce zápasu nezměnil. Tato porážka hodně mrzí, neboť zápasu by více slušela remíza.   

 

5.kolo

TROPICANA – WEST ŽAB B 0:9 (0:4)

Naše sestava: Jan Skopal – Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Jiří Zítka - Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Toto utkání jsme hráli oslabeni o našeho útočníka, který se zranil v předchozím zápase. Soupeř byl hodně běhavý a rychlými kombinacemi dost trápil naši obranu. Ta povolila poprvé ve 4. minutě – 0:1. To soupeře navnadilo a v rozmezí 5. a 6. minuty přidal další dvě branky – 0:3. Náš brankář se opravdu velmi snažil, ale v 10. minutě nestačil na dorážku soupeře – 0:4. To už hrozilo debaklem. Ve druhé části prvního poločasu se nám naštěstí podařilo zastavit brankostroj soupeře. Začali jsme si dokonce vytvářet i šance, ale zakončení nefungovalo. Když netrefíme ani poloprázdnou branku, nemůžeme myslet na úspěch. Do konce první půle už se stav nezměnil.

Druhá půle začala znovu náporem soupeře. Rychlé přihrávky nám dělaly velké potíže. Ve 23. minutě jsme znovu inkasovali – 0:5. Stav nevypadal vůbec dobře a s přibývající únavou bylo jen otázkou času, kdy dostaneme další branky. V rozmezí 27. a 28. Minuty nás soupeř opět dvakrát ztrestal – 0:7. Byli jsme zralí na ručník. Kazili jsme i jednoduché přihrávky a hráči West Žab byli na koni. Další dvě slabé minuty jsme si vybrali ve 36. a 37. minutě, kdy jsme znovu lovili míč ze sítě – 0:9. Soupeř hrál s chutí a jen závěrečný hvizd nás uchránil od dvojciferného přídělu. Náš brankář to vůbec neměl jednoduché, ale ještě toho hodně vychytal. Tento zápas skončil naším debaklem, který byl pro nás jeden z nejhorších v historii.