Sezóna 2022-2023

 

1.kolo

TROPICANA – ELIŠKA B 0:2 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Petr Klobouk, David Pešta, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

 

Nový ročník jsme zahájili s pro nás neznámým soupeřem, se kterým jsme se v minulosti nikdy nepotkali. Od začátku zápasu se zdálo, že máme převahu, ale nepřesné přihrávky nás dost brzdily ve výkonu. Bohužel už v 6. Minutě se soupeři povedl rychlý brejk a Eliška se dostala do vedení docela šťastnou brankou. Nepříliš prudkou střelu vytěsnil náš brankář na tyč a míč se odrazil os jeho zad na roh. Soupeřův útočník jej dostihl na brankové čáře a téměř z nulového úhlu skóroval – 0:1. Zvýšili jsme naši snahu a soupeř se horko těžko bránil. Svůj den měl i jeho brankář a tak se nám do půle srovnat nepodařilo.

Od začátku druhé půle jsme znovu soupeře zamkli na jeho polovině a ten se urputně bránil. Eliška ovšem také nevynechala žádnou příležitost k rychlým protiútokům. S přibývajícím časem, se na naše kopačky začala vkrádat nervozita. Přihrávky byly nepřesné a střely mířily většinou vysoko nad branku soupeře. Ve 35. Minutě se nám po standardní situaci nepodařilo uhlídat soupeřova útočníka a ten šikovnou tečí překonal našeho brankáře – 0:2. Do konce zápasu už soupeř jen bránil a odkopával míče na naši polovinu, což mu bez problémů stačilo na udržení výsledku. Dostali jsme bohužel lekci z produktivity.  

 

2.kolo

TROPICANA – BLUE FLAMES B 3:9 (1:4)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Petr Klobouk, David Pešta, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka (5.min), P. Klobouk (38.min), D. Pešta (40.min)

 

Proti Blue Flames jsme začali útočně a vcelku brzy, v 5. minutě, se dostali do vedení. Náš nejstarší útočník si zkušeně položil soupeřova brankáře a chladnokrevně nad něj zavěsil – 1:0. Soupeře to ale nerozhodilo a už v 9. minutě srovnal – 1:1. Bohužel poté jsme úplně vypadli z role a ve 12. a 13. minutě soupeř dalšími dvěma góly odskočil na 1:3. Všechno se na nás sypalo, naše přihrávky byly nepřesné a střely o nic lepší. V 16. minutě soupeř udeřil znovu – 1:4. Čekali jsme na konec poločasu a doufali, že ve druhé půli hru změníme.

Po krátké poradě v přestávce, jsme druhou půli zahájili s úmyslem zastavit brankostroj soupeře. Jenže naše snaha vzala za své hned ve 21. minutě, kdy jsme znovu inkasovali – 1:5. Kupili jsme jednu individuální chybu za druhou a v rozmezí 25. a 26. minuty jsme obdrželi další dvě branky – 1:7. Výsledek začal vypadat hrozivě. Herně jsme sice měli na víc, ale soupeř trestal každou naši chybu. Ve 37. minutě už to bylo 1:8. Za minutu jsme sice snížili, ale ve 39. minutě soupeř znovu reagoval - 2:9. Naše branka v poslední minutě zápasu byla už jen slabá náplast. Konečný výsledek 3:9 nás opravdu těšit nemůže. Bohužel špatné přihrávky, chyby v obraně a ne úplně dobrý výkon brankáře, to jsou asi příčiny našeho špatného výkonu. Radši rychle na tento zápas zapomenout.

 

3.kolo

TROPICANA – ŽABINŠTÍ VLCI C 3:2 (1:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk, David Pešta, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Zítka (5.min), R. Štupákk (35.min), D. Pešta (40.min)

Náš respekt před vedoucím mužstvem soutěže byl docela velký, zvlášť když postavil do sestavy dva hráče U19. Od začátku jsme však Žabinské Vlky do jejich nátlakové hry nepustili. Naopak naše hra dělala soupeři velké problémy. Zaskočený soupeř měl sice nebezpečné útoky, ale náš brankář vytáhl několik vynikajících zákroků. Hned v 5. minutě jsme se radovali z vedení, když se náš hráč prosadil důrazem před soupeřovou brankou – 1:0. Soupeř ještě zvýšil úsilí, naše obrana měla plné nohy práce, ale držela se statečně. Soupeři se přes veškerou snahu do poločasu vyrovnat nepodařilo i díky několika výborným zásahům našeho brankáře.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že nás čeká docela peklo. Hráči soupeře se začali stále více prosazovat a ve 26. minutě bylo vyrovnáno – 1:1. Bohužel o další tři minuty bylo ještě hůř a soupeř se dostal do vedení – 1:2. Kupodivu nás to zdravě nastartovalo a naše hra začala nabírat na obrátkách. Zjednodušili jsme přihrávky a zrychlili střídání. Ve 35. minutě nachytal náš útočník soupeřova brankáře a jeho odkop srazil do jeho branky – 2:2. Žabinští Vlci se vrhli do útoku a šli do hry bez brankáře. Naši obranu v čele s brankářem však nepřelstili. Pár vteřin před koncem, se nám ještě podařil útok, kdy náš brankář dlouhým výhozem našel útočníka, který si míč výborně zpracoval a vstřelil branku na 3:2. Ihned poté byl odpískán konec zápasu. Zahráli jsme výborně jako tým a porazili lídra tabulky. Bravo!  

 

4.kolo

TROPICANA – SLAVOJ 2:2 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Petr Klobouk, David Pešta, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk (2.min), F. Šulák (17.min)

Žlutá karta: P. Klobouk, D. Pešta

 

Do druhého zápasu dne jsme nastoupili proti nám neznámému soupeři. Úvod nám vyšel skvěle, zvlášť když jsme se už ve 2. minutě ujali vedení – 1:0. Naše útoky byly hodně nebezpečné, ale soupeř se taky nenechával zahanbit. V 9. minutě se hráčům Slavoje jeden protiútok podařil a bylo srovnáno – 1:1. Hra byla vyrovnaná a stále se bylo na co dívat. Obě mužstva pozorně bránila, útoky se přelévaly ze strany na stranu, a pokud už byly obrany překonané, zasáhli na obou stranách výborní brankáři. V 17. Minutě nás soupeř zaskočil chytrou střelou a dostal se do vedení – 1:2. Naštěstí ještě v téže minutě se nám podařilo srovnat – 2:2. Za tohoto stavu byl také ukončen první poločas.

Druhá půle začala opět vyrovnaně a hra měla docela rychlý spád. Na hráčích soupeře se začala projevovat únava z důvodu hry bez střídání. Snažili jsme se rozhodnout, ale obrana hráčů Slavoje byla pevná a nám už se nepodařilo další branku přidat. Zápas tak skončil zaslouženou remízou. Byl to vydařený dvojzápas a všem hráčům je třeba poděkovat za předvedené výkony.

 

5.kolo

TROPICANA – DEPORTIVO 2:1 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Zítka 2 (5., 35min)

Žlutá karta: J. Brandejs

Deportivo je náš dlouholetý soupeř. Dvě sezony jsme jej nedokázali porazit, a tak jsme šli do zápasu s velkým respektem a soustředěním. Utkání začalo jako velmi otevřená partie a oba soupeři předváděli pohlednou hru. Optická převaha byla mírně na naší straně a odměnou byla branka v 5. minutě – 1:0. Dále jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a hrozili z rychlých brejků. Ale ani Deportivo nezůstávalo pozadu a i náš brankář musel ukázat své umění. Čas rychle plynul a v 16. minutě se soupeři podařilo srovnat stav – 1:1. Takto i skončil poločas.

Druhá půle začala naší mírnou převahou a na soupeři se začala projevovat únava z předchozího zápasu. Přesto se nám stále nedařilo strhnout vedení na naši stranu. Dlouhé minuty jsme ostřelovali soupeřovu branku bez efektu. To se změnilo ve 35. minutě, kdy náš hráč za přispění soupeřovi teče konečně vstřelil tolik kýžený gól na 2:1. Deportivo se ve snaze vyrovnat uchýlilo ke hře bez brankáře. Jenže únava, nervozita a nepřesné přihrávky už jim více nedovolili. Po závěrečném hvizdu jsme se konečně proti tomuto soupeři radovali ze zisku tří bodů. Za předvedený výkon jsme si je zasloužili.

 

6.kolo

TROPICANA – ALL IN 6:0 (2:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš 3 (14., 27., 34min), J. Zítka (20min), M. Jurnečka (22min), R. Štupák (34min)

 

Do druhého zápasu jsme nastoupili s velkou chutí. Od začátku jsme měli územní převahu, protože soupeř nastoupil bez hráčů na střídání. Skoro dvě třetiny poločasu jsme se ovšem nemohli trefit do brány. To změnil až náš nejmladší útočník, který ve 14. minutě otevřel skóre – 1:0. Bylo vidět, že soupeřovi hráči už mají málo fyzických sil a ve 20. minutě jsme přidali druhou branku – 2:0. Krátce poté byl první poločas ukončen.

Druhou půli jsme začali ještě větším náporem. A hned ve 22. minutě už to bylo 3:0. Hráči All In už jen bránili a do protiútoků se pouštěli pouze sporadicky.  Když jsme ve 27. minutě přidali čtvrtou branku, soupeř rezignoval na veškerou útočnou aktivitu a uchýlil se pouze k odkopávání míčů. Dohrávali jsme zápas v poklidu a ve 34. minutě jsme odskočili už na 6:0. Náš nejmladší útočník tak dokončil svůj hattrick. Další góly jsme již nepřidali také proto, že několikrát zazvonila tyč nebo břevno soupeřovi branky. I tak jsme rádi za tři body a soupeř zaslouží respekt, že utkání odehrál se ctí. Tuto neděli jsme si připsali 6 bodů, což hodně potěší.

 

7.kolo

TROPICANA – ST. LÍSKOVEC 6:0 (3:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka 2 (11., 24min), A. Diviš 2 (17., 22min), F. Šulák (10min),   P. Klobouk (39min)

St. Lískovec je sice na posledním místě tabulky, jenže právě proto přistoupili k tomuto utkání více než zodpovědně. Od začátku jsme se soupeře snažili dostat pod tlak a pěknými kombinacemi překonat jeho obranný val. Soupeř se sice do útoku moc netlačil, ale jeho obrana statečně odolávala. V 10. minutě už to však nezvládla a náš tlak byl zúročen – 1:0. A za minutu už to bylo 2:0. Naše územní převaha působila St. Lískovci velké problémy. V 17. minutě náš útočník po pěkném průniku zvýšil na 3:0. Unavený soupeř docela přivítal konec prvního poločasu.

Druhá půle začala opět naší převahou a ve 2. minutě jsme zvýšili na 4:0. Když za další dvě minuty náš dlouholetý kanonýr zvýšil na 5:0, tak soupeř rezignoval na hru dopředu. Jeho cílem bylo pouze neinkasovat a dostávat míč co nejdál od své branky. Pod dojmem pětigólového vedení jsme trochu polevili v tlaku, užívali si herní kombinace a trochu šetřili síly na další utkání. Přesto se náš útok opět prosadil a ve 39. minutě jsme skóre uzavřeli na 6:0. Tak také utkání skončilo. Bylo vidět, že po dlouhé zápasové pauze měli naši hráči chuť do zápasu. To je velmi dobrý signál do budoucna.

 

8.kolo

TROPICANA – LITRPŮL 0:1 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

 

Ve druhém zápase nás čekal dosud neznámý soupeř. Dost nás překvapila jeho výšková převaha. Přesto tento fakt neznamenal nic zásadního. Poctivě jsme bránili a naše útoky měly svou kvalitu. Litrpůl také hrozil rychlými kontry. V zápase byly dlouhé pasáže bez přerušení a ani jedno mužstvo nemohlo najít recept na obranu soupeře. První se bohužel radoval soupeř, když ve 12. minutě, střelou bodlem, nedal našemu brankáři žádnou šanci. Ten přes chybně bránícího hráče neviděl – 0:1. Nezbylo, než se snažit o vyrovnání, času bylo dost. Jenže nás zklamalo zakončení a zahazovali jsme i velké šance. Tak první poločas skončil naší těsnou prohrou.

Po krátkém oddechu jsme všechny síly vrhli do útoku. Soupeř dělal vše pro udržení hubeného vedení. Zakopával, zdržoval, pomáhal si drobnými fauly. Zkoušeli jsme i hru bez brankáře, ale bez valného efektu. Z pohledného utkání se postupem času stala bitva. Bohužel soupeř dosáhl svého cíle a svoje jednobrankové vedení udržel až do konce. Naši hráči se však nemají za co stydět, a to jak z herního, tak i morálního přístupu k utkání. Třeba se nám povede jarní odveta.

 

9.kolo

TROPICANA – GEPARD 4:4 (2:3)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Martin Jurnečka, Richard Štupák -  Adam Diviš, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka (5min), J. Brandejs (16min), P. Klobouk (25min),              N. Krohe (40min)

Tento zápas jsme nezačali zrovna nejlépe. Už v první minutě jsme udělali chybu v obraně a soupeř se ujal vedení – 0:1. Začali jsme tlačit soupeře před jeho bránu a naše snaha o vyrovnání se zúročila v 5. minutě, kdy se náš útočník prosadil a srovnal stav – 1:1. Od té chvíle se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Jenže veškeré snahy o vstřelení branky eliminovaly obě obrany. Tento stav trval do 16. Minuty, kdy se vedení převážilo na naši stranu, a vedli jsme – 2:1. Bohužel už za minutu se soupeři podařilo střelou bodlem srovnat – 2:2. Aby toho nebylo málo, tak v 19. minutě si náš brankář nepohlídal bližší tyč a míč skončil nad jeho ramenem – 2:3. Tak skončila i první půle.

Nezbylo, než jít do druhé půle s vůlí vyrovnat. To se povedlo už ve 25. minutě, kdy jsme znovu vyrovnali – 3:3. Poté se dlouhé minuty nic zvláštního nedělo. Obě obrany dobře bránili a šancí bylo pomálu. To se změnilo ve 36. minutě, kdy jsme opět inkasovali a znovu prohrávali – 3:4. Všechny zbylé síly jsme vrhly do útoku a začali se rvát alespoň o bod. I přes naši úpornou snahu se nám to stále nedařilo. Když už se zdálo, že Gepard ubrání těsné vítězství, dostal se náš hráč k míči a z ostrého úhlu prudkou střelou vyrovnal – 4:4. Do konce zápasu zbývalo 7 vteřin! Nakonec s remízou byli spokojeni všichni hráči.

 

10.kolo

TROPICANA – ATTACK 1:1 (0:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Martin Jurnečka, Richard Štupák -  Adam Diviš, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: J. Brandejs (28min)

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti neznámému soupeři, se kterým jsme se nikdy nesetkali. Obě mužstva začala nebojácně a hra plynula rychlým tempem. Šance se střídaly na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Hráči týmu Attack byli o něco málo nebezpečnější a jejich střely létaly docela blízko našich tyček. Hra byla vyrovnaná a v prvním poločase žádné z mužstev nenašlo recept na soupeřovu obranu.

Po krátkém oddechu se ve druhé půli obě mužstva vrhla do útoku ve snaze zápas rozhodnout. Štěstěna se jako první usmála na našeho soupeře a ve 22. minutě nikým nehlídaný hráč otevřel skóre – 0:1. Pro nás to byla docela studená sprcha. Zkusili jsme ještě více přidat na aktivitě a pokusit se o vyrovnání. Soupeř se zatáhl do obrany a začal bránit hubený výsledek. Ve 28. Minutě se nám po velkém tlaku přece jen podařilo vyrovnat – 1:1. Poté se strhla velká bitva o to, kdo strhne vítězství na svou stranu. Jelikož se to ani jednomu týmu nepodařilo, tak jsme se rozešli smírně. Vzhledem k průběhu zápasu byla dělba bodů zasloužená. 

 

11.kolo

TROPICANA – XXX 6:1 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Jitka Jurnečková

Branky: F. Šulák 2 (5., 14min), A. Diviš (23min), M. Ondris (35min), R. Štupák (38min), J. Zítka (39min)

Soupeř sice okupuje spodní patra tabulky, ale vždy se prezentuje bojovným a běhavým futsalem. O tom jsme se přesvědčili již ve třetí minutě, kdy nehlídaný útočník XXX vstřelil první branku zápasu – 0:1. Ač jsme měli herní i hráčkou převahu, srovnat se nám podařilo v 5. minutě po obléhání soupeřovy brány – 1:1. Chtěli jsme co nejdříve převážit vedení na svou stranu, ale dlouho se to nedařilo a obrana XXX úspěšně odolávala. Dokonce nás v jednom případě zachránila tyč naší brány. Do vedení jsme se dostali ve 14. minutě, kdy střela našeho hráče měla tak velkou razanci, že soupeřův brankář se po ní nestačil ani ohlédnout – 2:1. Poté jsme se uklidnili a zbytek poločasu odehráli většinou s míčem na kopačkách.

Druhá půle začala snahou soupeře o vyrovnání, jenže ve 23. minutě skóroval náš útočník – 3:1. Poté přišla trochu hluchá pasáž, kdy se obě mužstva neúspěšně snažila probít před soupeřovu branku. XXX se ale nechtělo smířit s porážkou, a tak přistoupilo ke hře bez brankáře. Jenže ji nesehrálo dobře a náš brankář po svém zákroku, trefil přes celé hřiště branku soupeře – 4:1. To už bylo na zklamaného soupeře hodně, a tak jsme v rozmezí 38. a 39. minuty vstřelili ještě dva góly – 6:1. Pro hráče XXX je tato porážka poměrně krutá, ale takový už je futsal. My jsme si připsali další tři body.

 

12.kolo

TROPICANA – WODOWA C 4:2 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Jitka Jurnečková

Žlutá karta: R. Štupák

Branky: N. Krohe (14min), F. Šulák (23min), J. Brandejs (29min), A. Diviš (30min)

Naším dalším soupeřem bylo pro nás neznámé mužstvo ze středu tabulky. Do utkání jsme vstoupili opět nešťastně a už ve 3. minutě prohrávali – 0:1. Nezbylo nám nic jiného než zvýšit úsilí a vyrovnat. K vidění byl hezký a rychlý futsal s mnoha šancemi na obou stranách. Dlouhé minuty naší snahy o vyrovnání byly ukončeny ve 14. minutě, náš útočník nenápadnou, ale umístěnou střelou vyrovnal – 1:1. Obě mužstva nadále pokračovala v pohledné hře, ale bez gólového efektu. Takto skončila i první půle.

Druhý poločas začal radostněji pro nás, kdy jsme se utěšenou střelou ujali vedení – 2:1. Překvapený soupeř se ihned snažil o vyrovnání a připravil naší obraně nejednu horkou chvilku. Náš brankář se taky několikrát vyznamenal, a tak jsme dále hájili těsné vedení. Hráči soupeře, v přemíře snahy o vyrovnání, několikrát zapomněli na obranu a toho jsme využili. V rozmezí 29. a 30. minuty se nám podařilo dvakrát skórovat – 4:1. Soupeř zkoušel ještě hru bez brankáře, ale na víc než snížení stavu ve 37. minutě to nestačilo – 4:2. Do konce zápasu už jsme dvoubrankový náskok ubránili. I když jsme večer před těmito zápasy slavili vánoční večírek a některým našim hráčům nebylo úplně nejlépe, tak se nám podařilo zaslouženě vydolovat další tři body.

 

13.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE B 5:2 (0:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Filip Šulák

Branky: A. Diviš (27.min), K. Brandejs (28.min), R. Štupák 2 (35., 37.min),          N. Krohe (38.min)

Obávaný soupeř z Řečkovic měl v minulých letech v našem soupeření většinou navrch. Utkání bylo od začátku velmi pohledné a obě mužstva nejen útočila, ale i zodpovědně bránila. Od poloviny první půle jsme získali mírnou územní převahu, pouze chyběl brankový efekt. Hráči soupeře se také několikrát dostali k nebezpečnému zakončení, ale náš brankář si vše bez problémů pohlídal. První půle tak skončila bez branek.

Druhá půle pro nás nezačala nejlépe, soupeř měl nejméně dvě možnosti otevřít skóre, ale náš brankář byl proti. Ve 25. minutě už však byl na soupeřovu dorážku krátký a prohrávali jsme – 0:1. Z vedení se ovšem tým z Řečkovic neradoval dlouho. V rozmezí 27. a 28. minuty se nám podařilo dvěma zásahy otočit skóre v náš prospěch – 2:1. Po oddechovém čase zkusil soupeř hru bez brankáře. Moc se mu ale nedařila. Naopak ve 35. minutě naše vedení narostlo – 3:1. A za další dvě minuty už to bylo 4:1. To ještě nebylo z naší strany všechno a ve 38. minutě jsme přidali pátý gól – 5:1. Soupeř už se zmohl minutu před koncem jen na korekci výsledku – 5:2. Ve velmi pěkném zápase jsme si nakonec tři body právem zasloužili. Bravo! 

 

14.kolo

TROPICANA – STONES B 1:3 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Filip Šulák

Branka: A. Diviš (28.min)

S tímto soupeřem jsme se v minulosti ještě neutkali. Hráči Stones mají velké zkušenosti s vyššími soutěžemi, a tak budili velký respekt. Nezbylo, než se držet zajištěné obrany a spoléhat na rychlé brejky. Nutno zmínit, že soupeř na nás vyrukoval s tvrdou hrou na hranici únosnosti. Dlouhé minuty jsme se dobře bránili nejen útokům soupeře, ale i nesprávným výrokům rozhodčích. Ve 13. minutě soupeřův hráč potáhl za nohu našeho obránce, který díky tomu nezasáhl míč. Míč se dostal k volnému útočníku soupeře a ten otevřel skóre zápasu – 0:1. Naše protesty byly marné. V 19. minutě se hráčům Stones podařila pěkná akce, za které udeřili podruhé – 0:2. Tak také skončila první půle.

Druhá půle začala naší snahou o korekci výsledku. Soupeř podřídil všechno obraně a zastavoval nás často na hranici faulů. Přesto se naše útoky stávaly stále nebezpečnější a ve 28. Minutě jsme se dočkali zasloužené branky – 1:2. Soupeřův brankář měl i dále plné ruce a nohy práce, aby udržel vedení svého mužstva. Dvě minuty před koncem rozhodčí posoudil běžný zákrok našeho obránce ramenem jako faul a soupeř měl možnost přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti. Dlužno dodat, že v utkání bylo takovýchto zákroků bezpočet a žádný nebyl odpískaný. Náš brankář si postavil zeď, ale nechal tam místo na balón, čehož soupeř využil ke vstřelení branky – 1:3. Takto také utkání skončilo. Zápas jako takový nebyl vůbec špatný, ale sudím se vůbec nepovedl. Mělo by se oběma mužstvům měřit stejným metrem. Všem našim hráčům patří poděkování za velmi povedenou podzimní část soutěže. Díky!

 

15.kolo

TROPICANA – BLUE FLAMES B 6:4 (2:3)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš 2 (10.,13.min), P. Klobouk  2 (32.,38.min), J. Zítka (25.min), M. Jurnečka (36.min)

 

První zápas jara jsme hráli proti soupeři, který nám na podzim uštědřil dost vysokou porážku. Nezačali jsme nejlépe a hned ve 2. minutě jsme po nešťastné teči našeho obránce inkasovali – 0:1. A za další dvě minuty to bylo 0:2. To nebylo dobré. Naštěstí jsme poté hru vyrovnali a začali prověřovat i soupeřova brankáře. V 10. minutě se nám po prudké střele našeho útočníka podařilo snížit – 1:2. Za další 3 minuty už to bylo zase veselejší, když tentýž útočník vyrovnal – 2:2. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v 16. minutě se soupeři povedl protiútok, po kterém jsme znovu prohrávali – 2:3. Tímto stavem také skončil poločas.

Do druhé půle jsme vstoupili opět hůře a hned v 21. minutě jsme prohrávali o dvě branky – 2:4. Přesto jsme nesložili zbraně a dobrou kombinační hrou si vynutili územní převahu. Za to jsme byli odměněni ve 25. minutě snížením – 3:4. Stále jsme ale museli být pozorní, protože soupeř hrozil nebezpečnými protiútoky. Naše chvíle přišli ve druhé části poločasu. Nejprve jsme ve 32. minutě srovnali stav na 4:4 a ve 36. minutě se trefil chytře náš nejzkušenější útočník – 5:4. Soupeř ve snaze o vyrovnání zapomínal na obranu, čehož jsme využili ve 38. minutě – 6:4. Do konce zápasu už jsme tento stav ubránili a vítězství nám bylo zaslouženou odměnou. Bravo!  

 

16.kolo

TROPICANA – ELIŠKA B 7:6 (4:4)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Petr Klobouk, David Pešta, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: R. Štupák 3 (2.,10.,18min.), M. Jurnečka 3 (16.,24.,35.min), P. Klobouk (28.min)

 

Do tohoto zápasu jsme nastoupili oslabeni o zraněného spoluhráče z prvního utkání. Podzimní duel s tímto soupeřem jsme prohráli 0:2. Eliška povolala do svého kádru tři hráče z divizního „Áčka“. Toho jsme se ale nezalekli a už ve 2. Minutě jsme se skákavou střelou dostali do vedení – 1:0. Eliška pak prokázala svou kvalitu a rozmezí 5. a 9. minuty vstřelila 3 branky a otočila vývoj utkání – 1:3. Poté jsme začali pozorněji bránit a v 10. minutě jsme snížili na rozdíl jedné branky – 2:3. Za dalších šest minut už bylo srovnáno – 3:3. Překvapený soupeř musel daleko pozorněji bránit, což se mu moc nedařilo a v 18. minutě náš útočník završil hattrick a vedli jsme – 4:3. Bohužel soupeř v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal – 4:4.

Druhá půle začala lépe pro nás. Ve 24. minutě jsme šli do vedení – 5:4. Jenže za další minutu bylo srovnáno – 5:5. Toto vypjaté utkání mělo vysokou úroveň. Ve 28. minutě náš útočník svým důrazem zajistil opět těsné vedení – 6:5. Soupeř se nechtěl smířit s porážkou a začal nám zle zatápět. Jenže ve 35. minutě náš útočník soupeře zaskočil a chytrou střelou zvýšil na 7:5. To už bylo na Elišku hodně a přistoupila na hru bez brankáře. Ve 38. minutě se sice podařilo soupeři snížit na 7:6, ale to bylo vše. Se závěrečným hvizdem jsme mohli slavit zasloužené vítězství. Vzhledem k síle kádru soupeře je potřeba všem hráčům velmi poděkovat za předvedený výkon.

 

17.kolo

TROPICANA – SLAVOJ 4:3 (2:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Žlutá karta: Petr Klobouk

Branky: J. Brandejs 2 (13.,29.min), M Jurnečka (18.min), R. Štupák (34.min)

 

Do utkání jsme nastoupili s respektem, neboť na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli jedinou brankou. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale postupem času jsme začali získávat herní převahu. Ve 13. minutě náš nejzkušenější hráč místo střely našel přesnou přihrávkou spoluhráče a ten umístil míč pěknou patičkou za soupeřova záda – 1:0.  Slavoj měl poté několik slibných příležitostí, ale náš brankář nedovolil soupeři srovnat. V 18. minutě jsme se radovali podruhé, kdy se prosadil náš útočník, a vedli jsme 2:0. Tak také skončil první poločas.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. V naší obraně se objevilo pár okýnek a ve 23. minutě toho soupeř využil ke snížení – 2:1. Najednou Slavoj ožil a naopak naše mužstvo začalo hrát nervózně, jak v obraně, tak v útoku. A ve 28. minutě bylo vyrovnáno – 2:2. Naštěstí hned za minutu jsme šli znovu do vedení -  3:2. Hra se pro nás vyvíjela nadále příznivě a za dalších 5 minut jsme odskočili už na dvoubrankový rozdíl – 4:2. Dále jsme se už soustředili na udržení vedení. Ve 37. minutě se soupeř ještě jednou prosadil, když při skrumáži před naší brankou se nám nepodařilo odkopnout balón – 4:3. Naštěstí už žádná další branka nepadla a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství.

 

18.kolo

TROPICANA – ŽABINŠTÍ VLCI C 1:7 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: J. Brandejs (37.min)

 

Na toto utkání jsme se připravovali s vědomím, že Žabinští Vlci po podzimní prohře udělají vše pro to, aby nás porazili. Byla to také zatím jejich jediná porážka v soutěži. Smolně jsme inkasovali už v první minutě vlastní brankou – 0:1. Od začátku zápasu byla znát převaha soupeře. Přesto jsme statečně drželi krok a naše protiútoky měly také svou kvalitu. Drželi jsme se až do 18. minuty, kdy soupeř po akci na jeden dotek navýšil vedení – 0:2. Těsně před koncem poločasu jsme pak nevyužili slibnou šanci na vstřelení branky a tak jsme v půli prohrávali o dva góly.

Ve druhém poločase už se začala projevovat herní zkušenost a vyzrálost soupeře, který proti nám nasadil několik hráčů z vyšších soutěží. Ve 28. Minutě naše přetížená obrana znovu kapitulovala – 0:3. Pak přišla naše slabá pětiminutovka, kdy jsme mezi 31. a 36. minutou třikrát inkasovali a stav utkání byl rázem 0:6. Bylo to docela hrozivé, ale přece jen jsme se dočkali ve 37. Minutě čestného úspěchu – 1:6. O minutu poté soupeř znovu udeřil a bylo to 1:7. Tento stav už vydržel do závěrečného hvizdu rozhodčích. Nutno závěrem dodat, zda má smysl zařadit do sestavy hráče z 1. celostátní ligy a dva dorostence hrající taky svou ligu. Vzhledem k úrovni naší soutěže nám to moc smysl nedává, a tak nás tato porážka nemusí zase tolik mrzet. Díky všem za statečnost.

 

19.kolo

TROPICANA – LITRPŮL 3:3 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Pavel Diviš, Richard Štupák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka 2 (10., 15.min), P. Klobouk (25.min)

 

Tento odložený zápas nás čekal se soupeřem, který nás na podzim porazil jedinou brankou. Nečekalo nás nic jednoduchého. Začátek byl oboustranně opatrný, dominovaly především obrany. My jsme postupně získávali herní převahu, což jsme zúročili v 10. minutě, kdy zkušeně skóroval náš nejzkušenější útočník – 1:0. Naše hra se trochu uklidnila, ale třítýdenní absence bez tréninku na nás byla přece jen znát. V 15. minutě byl v pokutovém území faulován náš hráč a sudímu nezbylo než odpískat pokutový kop. Exekutorem byl z naší strany ten nejzkušenější a jejím proměněním zvýšil na 2:0. To už bylo nadějné. Jenže v poslední minutě první půle jsme nedokázali odkopnout míč od naší branky a v závěrečných vteřinách jsme inkasovali – 2:1.

Po krátké přestávce se šlo na druhou půli. Ve 25. minutě se prosadil náš útočník a zvýšil na 3:1. Bohužel už za další tři minuty se nedohodl náš brankář s obráncem a tím jsme umožnili soupeři snížit – 3:2. Za další dvě minuty jsme doplatili na nedůraz v obraně a stav byl najednou vyrovnaný – 3:3. Za slibně rozehraného zápasu se stal boj. Obě mužstva se snažila převážit vedení na svou stranu. Když už byly překonány obrany, tak dobře zasáhli brankáři. Soupeř to zkoušel i hrou bez brankáře, ale vytěžil pouze nastřelenou tyč se závěrečným hvizdem. Tak jsme nakonec rádi za remízový bod.

 

20.kolo

TROPICANA – ST. LÍSKOVEC 6:1 (3:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Žlutá karta: P. Klobouk

Branky: A. Diviš 3 (5., 17., 25.min), P. Diviš (29.min), J. Zítka 2 (7., 25.min)

 

Druhý soupeř byl pevně přikován ke dnu tabulky, ale to v naší soutěži nic neznamená. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od první minuty jsme měli hru pod kontrolou. Netrvalo dlouho a v 5. minutě jsme šli do vedení – 1:0. A v 7. minutě už to bylo 2:0. Soupeř poté hru vyrovnal, ale k vážné střele jsme ho nepustili. Hráčům St. Lískovce se sice nedala upřít snaha, ale často kazili přihrávky. V 17. Minutě jsme znovu udeřili a pěknou střelou zvýšili náskok – 3:0. Poté už jsme v klidu dohráli poločas.

Druhá půle navázala na předchozí. My jsme útočili a soupeř po většinu času jen bránil. Ve 25. minutě jsme přidali další branku – 4:0. Touto brankou náš útočník završil svůj hattrick. Zlomený soupeř inkasoval znovu ve 29. minutě – 5:0. Hráči Lískovce se snažili zastavovat naše akce i za cenu nedovolených zákroků. Jenže jim to nebylo nic platné a ve 34. minutě jsme vstřelili už šestý gól – 6:0. Nutno dodat, že tuto branku vstřelil náš nejstarší obránce, který brzy oslaví 50 let. Do konce zápasu jsme chtěli udržet nulu pro našeho brankáře, což se nám bohužel nepodařilo a ve 36. minutě jsme inkasovali – 6:1. Poté se utkání už jen dohrávalo a povinné tři body jsme získali naprosto zaslouženě.

 

21.kolo

TROPICANA – DEPORTIVO 3:4 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jiří Zítka - Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Brandejs 2 (4., 11.min), R. Štupák (23.min)

 

Deportivo je náš tréninkový soupeř a jeho kvality jsou nám dobře známé. Bophužel jsme se nesešli v optimálním složení. Přesto v úvodu zápasu byl náš výkon velmi sympatický a už ve 4. Minutě jsme vstřelili vedoucí branku – 1:0. Soupeř zvýšil úsilí a s možností většího počtu hráčů na střídačce nás zatlačil do defenzívy. Náš brankář musel nejednou ukázat své umění. V 11. Minutě se našemu útoku povedl rychlý výpad a bylo to 2:0. Zaskočený soupeř se však nevzdával a ještě vystupňoval tlak na naši obranu. Dlouho jsme odolávali, ale pár vteřin před koncem první půle se Deportivo přece jen dočkalo snížení stavu – 2:1.

Druhá půle byla od začátku vyrovnanější a soupeře jsme drželi v dostatečné vzdálenosti od naší branky. Navív ve 23. minutě se mám podařilo navýšit vedení – 3:1. Soupeř se však nenechal rozhodit a ve 25. minutě to bylo znovu o jednu branku – 3:2. Za další dvě minuty vyrobil náš obránce hrubou chybu a soupeř se radoval z vyrovnání – 3:3. Začali jsme hrát křečovitě, se strachem něco nepokazit. Zároveň jsme toužili dobře rozehrané utkání urvat pro sebe, a tak jsme se začali více tlačit do útoku. Ve 35. Minutě soupeř využil další naší velké chyby a z protiútoku otočil stav utkání ve svůj prospěch – 3:4. Poté došlo ke slovní rozepři mezi chybujícím hráčem a naším brankářem, načež se náš hráč sebral a odešel ze hřiště pryč. Utkání jsme uř nesrovnali a soupeř nám udělil lekci z týmové spolupráce. Víc než prohra mrzí incident, který vůbec nemusel vzniknout. Škoda.

 

22.kolo

TROPICANA – ALL INN 2:5 (1:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jiří Zítka - Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka 2 (13., 24.min)

 

Ve druhém zápase jsme se pokusili dát dohromady hlavně psychicky. Soupeř proti nám nastoupil bez jediného hráče na střídání. Zdálo se to jako naše výhoda, ale opak byl pravdou. All Inn začali chytře a nikam se netlačili. Nechali nás hrát a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Nám se hra moc nedařila a kazili jsme i jednoduché přihrávky. Naše ztráta míče ve 12. minutě vedla k prvnímu gólu soupeře – 0:1. Naštěstí hned ve 13. minutě náš nejzkušenější útočník vyrovnal – 1:1. Naše snaha o prolomení obrany soupeře narážela na pevnou obranu a v 18. minutě soupeř znovu z brejku skóroval podruhé – 1:2. Tak skončil i první poločas.

O přestávce jsme si řekli, že na soupeře vletíme důsledným napadáním a pokusíme se jej ještě více unavit. Bohužel se to minulo účinkem a hned ve 21. minutě jsme znovu inkasovali – 1:3. To byl další zásah do našeho sebevědomí. Ve 24. minutě nám svitla naděje, když jsme dostali možnost kopat pokutový kop. Ten s jistotou a zkušeně proměnil náš útočník a snížil na 2:3. Vrhli jsme všechny síly do útoku, ve snaze vyrovnat. Soupeř ale šikovně využíval všechny možnosti, jak nám v tom zabránit. Buď si vzal time, nebo prostě zakopl míč co nejdál od své branky. Ve 35. minutě jsme nedokázali zastavit soupeřova hráče, který sólem přes celé hřiště navýšil vedení – 2:4. A co hůř, za další minutu jsme inkasovali popáté – 2:5. Už jsme se na nic dalšího nevzmohli a utkání tak skončilo naší porážkou.

 

23.kolo

TROPICANA – GEPARD 4:3 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Richard Štupák – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš 3 (15.,28.,37.min), R. Štupák (18.min)

 

Soupeř pro dnešní zápas byl v minulosti dost nepříjemný. Nemáme s ním zrovna dobré zkušenosti. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Už ve 4. minutě soupeř potrestal naši chybu a ujal se vedení – 0:1. Aby toho nebylo málo, tak hned v 5. minutě po další naší chybě to bylo 0:2. Nezbylo nic jiného, než se snažit toto manko odmazávat. Dlouhé minuty se to ale nedařilo. Ke všemu začalo mírně pršet a míč dostával nepříjemný skluz. V 15. minutě se nám podařilo snížit, po prudké střele našeho útočníka, která se otřela o kopačku protihráče, a brankář soupeře na ni už nedosáhl – 1:2. Gepard nás trápil nebezpečnými protiútoky, ale v 18. minutě jsme to byli my, kteří z brejku srovnali – 2:2. V posledních vteřinách první půle se ještě vyznamenal náš brankář, když chytil téměř jistý gól soupeře.

Druhá půle začala oboustranně opatrně, protože ani jedno z mužstev nechtělo inkasovat. Oběma mužstvům dělal mokrý terén i míč docela potíže. Důkazem toho byla 28. minuta, kdy náš útočník, s přispěním teče soupeře, vstřelil naši vedoucí branku – 3:2. Gepard se s tímto stavem nehodlal smířit a ve 32. minutě bylo vyrovnáno – 3:3. Vzhledem k terénu a dešti nemělo smysl riskovat nějakou bezhlavou ofenzívu. Vyrovnaný stav zlomil v 37. minutě náš útočník, který zároveň završil svůj hattrick – 4:3. Závěr zápasu už jsme si v klidu pohlídali. Je vidět, že když hrajeme obětavě jako tým, tak se výsledek dostaví. Díky všem.

 

24.kolo

TROPICANA – ATTACK 1:5 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Richard Štupák – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

As. Trenéra: Jitka Jurnečková

Branka: A. Diviš (39.min)

 

Soupeř proti nám nastoupil pouze s jedním hráčem na střídání, což svádělo k tomu, že to bude snadný zápas. Bohužel opak byl pravdou. Hra byla vyrovnaná a s přibývajícím deštěm se začala obě mužstva prezentovat chybnými přihrávkami. Ale byly i pěkné šance. Jednu z nich měl náš nejstarší útočník, když brankář soupeře nejdříve vyrazil jeho přízemní střelu a vzápětí vytáhl i dorážku, která směřovala pod břevno. Hezký moment zápasu. V 15. minutě se soupeři povedl pěkný brejk, který zakončil pod tělem našeho brankáře – 0:1. Vyrovnat se nám poté nepodařilo, naopak asi dvě vteřiny před koncem poločasu se soupeř prosadil podruhé, a to střelou bodlem z deseti metrů, která skončila v šibenici naší branky – 0:2.

Druhou půli jsme začali s odhodláním něco s výsledkem udělat. Jenže nervozita, křeč a stále vytrvalý déšť byli proti naší snaze. Hráči soupeře dobře narušovali naše útoky a čekali na chybu. Ta přišla ve 33. minutě a bylo to 0:3. Za další dvě minuty se soupeř radoval opět – 0:4. A aby toho nebylo málo takv 36. minutě už to bylo 0:5. Bylo jasné, že s tímto zápasem už nic neuděláme. Nakonec jsme aspoň kosmeticky upravili výsledek ve 39. minutě – 1:5. V tomto utkání jsme dostali lekci z produktivity, protože výsledek je pro nás až velmi krutý.  

 

25.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE B 4:5 (1:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Filip Šulák – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Brandejs (11.min), R. Štupák (21.min), P. Klobouk (31.min), M. Ondris (35.min)

 

Čekal nás velmi známý soupeř. Čekali jsme vyrovnanou partii, a to se také potvrdilo. Oba soupeři se snažili o útočnou hru, z čehož pramenily i chyby. Tu první jsme udělali my v 9. minutě a bylo to 0:1. Naštěstí hned v 11. minutě se nám podařilo srovnat – 1:1. Poté se pár minut nic zajímavého nedělo. V závěru poločasu v 19. minutě se soupeř po naší chybě ujal vedení – 1:2. Byla to škoda, protože jinak byla hra zcela vyrovnaná.

Druhou půli jsme zahájili lépe my. Hned ve 21. minutě jsme přečíslili hráče soupeře a srovnali stav – 2:2. Bohužel poté jsme začali kupit chyby v rozehrávce a ve 25. minutě nás soupeř potrestal – 2:3. Snažili jsme se opět srovnat a podařilo se nám to ve 31. Minutě, kdy náš útočník z ostrého úhlu i s přispěním soupeřova brankáře skóroval – 3:3. Bylo to ale málo platné, protože hned ve 33. minutě jsme opět po špatné nahrávce inkasovali – 3:4. Soupeř se zatáhl do obrany a snažil se dotáhnout toto vedení do konce. Rozhodli jsme se pro hru bez brankáře, což se ukázalo jako správný tah. Ve 35. minutě totiž náš brankář bodlem vymetl roh branky soupeře – 4:4. Ještě jsme chtěli strhnout vedení na svou stranu, ale hrubá chyba v obraně nás stála bod. Ve 37. minutě využil soupeř tohoto našeho zaváhání a vstřelil vítěznou branku – 4:5. Škoda, za tuto prohru si můžeme z větší části sami.     

 

26.kolo

TROPICANA – STONES B 0:1 (0:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Filip Šulák – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

 

S tímto soupeřem jsme na podzim prohráli, a tak jsme prahli po odvetě. Utkání začalo opatrně z obou stran, s velkým důrazem na obranu. Soupeři však nevynechali každou šanci na protiútok. Ač se obě mužstva velmi snažila, tak když se v obraně objevila skulina, zasáhli vždy brankáři. Výsledkem tak byl bezbrankový poločas.

I ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a jak soupeř, tak i my, jsme si nic navzájem nedarovali. Je pravda, že jsme byli několikrát blízko gólu a brankář soupeře zasáhl, aniž věděl jak. Ve 32. minutě se soupeři povedl rychlý protiútok a ujal se vedení – 0:1. Naše následující snaha o vyrovnání donutila soupeře ke tvrdé hře a někdy i zoufalým odkopům. Jenže s přibývajícím časem se na naše kopačky začala vkrádat nervozita. Začali jsme kazit i jednoduché přihrávky, čímž jsme pomáhali soupeři. Vyrovnat se nám už sice nepodařilo, ale ujistili jsme se, že hrát rovnocennou partii se dá v naší soutěži hrát téměř s každým.

 

27.kolo

TROPICANA – WODOWA C 3:3 (1:3)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Jiří Zítka – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Brandejs 2 (17.,27.min), A. Diviš (24.min)

 

Čekalo nás těžké utkání se soupeřem, který byl posílen o některé hráče z vyšších soutěží. Už ve 2. minutě ztratil náš útočník míč a z následného protiútoku jsme inkasovali – 0:1. Častějším střídáním jsme se snažili zvýšit tempo hry. Bohužel v 5. minutě náš hráč nešťastně tečoval střelu soupeře a bylo to 0:2. Hru jsme poté postupně vyrovnali a začali si vytvářet slibné šance. Jenže jsme měli problém s jejich proměňováním a někdy i smůlu, když rozhodčí přehlédl jasnou ruku soupeře v pokutovém území. Místo toho nás hráči soupeře ve 14. minutě ukázkově rozložili akcí na jeden dotek – 0:3. Naděje nám svitla v 17. minutě, kdy jsme i my proměnili rychlý protiútok – 1:3. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Druhá půle začala naším náporem. Najednou jsme to byli my, kdy určoval tempo zápasu. Toto vyústilo ve 24. minutě v další snížení – 2:3. V dalších minutách jsme měli i notnou dávku štěstí, kdy už byl náš brankář překonaný, ale v cestě do sítě se nechtěně připletl hráč soupeře a zabránil tak jasnému gólu. A tak platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 27. Minutě se nám po dobře zahraném rohovém kopu podařilo vyrovnat – 3:3. Naše radost byla opravdu velká. Škoda, že v posledních vteřinách utkání nedokázal náš hráč tečovat nastřelený míč do prázdné branky soupeře. Za předvedený výkon jsme si však bod za remízu právem zasloužili.  

 

28.kolo

TROPICANA – XXX 2:3 (1:2)

Naše sestava: Matúš Ondris, Jan Skopal – Jakub Brandejs, Pavel Diviš,  Jaroslav Gratias, Jiří Zítka – Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk (12.min), A. Diviš (21.min)

Žlutá karta: Petr Klobouk

 

Soupeř z nižších pater tabulky, a jen s jedním hráčem na střídání se zdál, jako docela snadný terč. Jenže opak byl pravdou. Od začátku jsme nemohli prorazit jeho obranný val a náš brankář se také vůbec nenudil. Naše střely šly buď vedle brány, nebo byly málo razantní. V 10. minutě nás soupeř překvapil rychlým brejkem s přesným zakončením – 0:1. Naštěstí hned ve 12. minutě jsme srovnali – 1:1. O tři minuty později však soupeř zahrával standardní situaci, naše obrana si špatně rozebrala hráče a zcela nepokrytý útočník soupeře pohodlně zavěsil – 1:2. Začali jsme hrát nervózně, z čehož pramenily nepřesnosti v rozehrávce. První poločas tak skončil těsným vedením soupeře.

Ve druhém poločase, ve snaze něco změnit, jsme do branky poslali náhradního brankáře. Již ve 21. Minutě jsme pěknou střelou srovnali stav – 2:2. Vše se zdálo na dobré cestě. Začali jsme soupeře přehrávat, ale veškerá naše snaha končila na jeho brankáři. Nedokázali jsme si vzájemně vyhovět a vymyslet nějakou překvapivou přihrávku. To se nám vymstilo ve 35. Minutě, kdy hráč soupeře prudkou střelou bodlem, propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Ještě jsme se snažili, ale vyrovnat se nám nepodařilo. A tak rozhodčí zapískal konec zápasu a tím i konec sezóny. Škoda, že poslední utkání nevyšlo, ale i tak díky všem, za předvedenou hru v celé sezóně.    

     

 

 Aktuální tabulka - 2.B třída jaro Brno-město

TABULKA PO 28. KOLE (11.6.2023)

Pořadí

Tým

Zápasů

Výher

Remíz

Proher

Skóre

Body

Úspěšnost

1.

Žab.Vlci C

28

23

3

2

155:47

72

86 %

2.

Stones B

28

16

5

7

103:84

53

63 %

3.

Deportivo

28

14

4

10

112:101

46

55 %

4.

Litrpůl

28

14

2

12

92:84

44

52 %

5.

Eliška B

28

12

5

11

96:108

41

49 %

6.

Tropicana

28

12

5

11

89:83

41

49 %

7.

All in

28

11

7

10

93:82

40

48 %

8.

Wodowa C

28

12

4

12

94:88

40

48 %

9.

Slavoj

28

11

7

10

98:87

40

48 %

10.

Blue Flames B

28

11

5

12

113:97

38

45 %

11.

Attack

28

9

10

9

63:61

37

44 %

12.

XXX

28

11

3

14

82:105

36

43 %

13.

Orel Řečk. B

28

6

8

14

75:109

26

31 %

14.

Gepard

28

3

10

15

70:125

19

23 %

15.

St.Lískovec

28

5

2

21

67:141

17

20 %