Sezóna 2021-2022

1.kolo

TROPICANA – DEPORTIVO 3:4 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka, F. Šulák, J Zítka

Letošní ročník jsme zahájili po necelém roce nečinnosti, za kterou mohl Covid-19. Utkali jsem se,  se známým soupeřem. Po rozpačitém začátku jsme bohužel inkasovali už ve 2. minutě z přímého kopu, po našem faulu. Náš brankář si špatně postavil zeď a soupeř trestal střelou bodlem. Zrachlením hry jsme začali mít herně navrch. Bohužel ve 4. minutě jsme dovolili vstřelit Deportivu druhou a bylo to 0:2. Nezbylo nám, než ještě zvýšit úsilí a výsledek se dostavil hned v 6. minutě, kdy povedená střela po pěkné kombinaci znamenala snížení stavu. Od té chvíle byl k vidění pěkný futsal. Bohužel jsme opět nedokázali proměňovat velké šance. Ve 13. minutě se nám přece jen podařilo srovnat na 2:2. Dále už se nic zvláštního nestalo, a tak první poločas skončil smírně.

Druhou půli jsme začali náporem a chybělo jen správné zakončení. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy jsme zakončili pěknou kombinaci na jeden dotek do prázdné branky a vedli jsme 3:2. Zaskočený soupeř se s tím snažil něco udělat. Naše snahy se také míjely účinkem a tak přišel trest ve 36. minutě. Po naší chybě, kdy jsme šli dopředu ve čtyřech, se soupeřův brankář zmocnil balónu, dlouhým výhozem našel volného útočníka a ten se nemýlil. Místo, abychom se spokojili s jedním bodem, snažili jsme se vítězství strhnout na svou stranu. Jenže Deportivo z celkem nevinné akce, šlo do vedení 4:3. Do konce zápasu už jsme nedokázali reagovat, a tak jsme vlastními chybami prohráli. Škoda!

 

2.kolo

TROPICANA – AGORA 10:0 (2:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Zítka 4, F. Šulák 2, M. Jurnečka 2, A. Diviš, P. Diviš

S tímto soupeřem jsme loni nešťastně prohráli. Náš respekt ale opadl po zjištění, že agora nastoupila bez možnosti vystřídat a se třemi hráči v poli. Hned v 1. minutě se trefil náš obránce, pro kterého to byla první trefa za naše mužstvo. Agora naši branku vůbec neohrožovala, a tak jsme i nadále útočili, ale soupeř se statečně bránil. V 7. minutě ale neubránil našeho nejlepšího střelce v historii klubu a bylo to 2:0. Poté jsme soupeře nepustili v podstatě na svou polovinu, ale další branku jsme v první půli nepřidali.

Druhý poločas nás zastihl ve velké pohodě a už ve 21. minutě se prosadil náš nejmladší útočník a vedli jsme 3:0. Za další 3 minuty jsme se radovali počtvrté. Soupeř už na hru dopředu úplně rezignoval a naše hra se změnila v exhibici. Mezi 24. a 30. minutou jsme si pěkně zastříleli a skóre narostlo už na 8:0. Bylo jen otázkou, kolik branek ještě dáme. Agora už toho měla dost a jen odkopávala míče na naši polovinu. Ve 32. minutě to bylo už 9:0 a náš brankostroj se zastavil na kulatých 10:0 ve 36. minutě. Ani rozhodčí už se asi nemohli dívat na trápení soupeře, a tak zápas ukončili přibližně o 4 minuty dříve. Takový zápas se každý den nezažije a my jsme si ho proti oslabenému soupeři docela užili. Díky všem.

 

 

3.kolo

TROPICANA – FAUNA 5:1 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Zítka (24.,32.,33.min), A. Diviš (8.min), N. Krohe (36.min)

Do tohoto zápasu jsme šli bohužel oslabeni pro neúčast několika hráčů. Měli jsme na střídání pouze jednoho hráče. Proto byl také začátek z naší strany velmi opatrný. Ani hráči Fauny nejevili velký zájem o útočení. Díky tomu jsme si vynutili mírnou převahu, naše akce byly na pohled pěkné, ale zatím bez kýženého efektu. To se změnilo v 8. minutě, kdy náš útočník prudkou střelou otevřel skóre. Soupeř na to vůbec nereagoval a hrálo se převážně na jeho polovině. Vytvořili jsme si další šance, ale jejich proměňování vázlo. Tento vývoj pokračoval skoro do konce poločasu. Ve 20. minutě soupeř po ojedinělé akci zahrával rohový kop. Naši tři hráči jen nečinně přihlíželi, jak soupeřův útočník prostřelil našeho gólmana a bylo to 1:1. Krátce na to rozhodčí ukončil první poločas.

Druhou půli jsme opět zahájili útočně a po krátkém dobývání soupeřovi obrany, se dostavil kýžený úspěch. Ve 24. minutě jsme šli opět do vedení – 2:1. Fauna se sice snažila, ale naše obrana a brankář pracovali spolehlivě. Definitivně jsme odpor Fauny zlomili ve 32. minutě, kdy jsme udeřili potřetí. A za další minutu už to bylo 4:1. Soupeř rezignoval na hru směrem dopředu a už se soustředil jen na obranu. To mu nebylo nic platné a ve 36. minutě jsme přidali pátou branku – 5:1. Na naší straně vládla spokojenost a Fauna už jen čekala na závěrečný hvizd. Tento výsledek je ukázkou správného přístupu za dané situace a vítězství jsme si právem zasloužili. Jen tak dál!

 

4.kolo

TROPICANA – KAMPA B 1:2 (1:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: J. Zítka (2.min)

Po krátkém oddechu jsme nastoupili do druhého zápasu s nadějí, že i s jedním hráčem na střídání to ustojíme. Dobře jsme začali a naše aktivita dopředu slavila úspěch už ve 2. minutě. Náš hráč prostřelil soupeřova brankáře a bylo to 1:0. Po naší vedoucí brance se soupeř snažil hru vyrovnat. Vzhledem k tomu, že jednoho našeho hráče začalo trápit lehké zranění z předchozího zápasu, tak střídal jen sporadicky. Naše únava se stupňovala a bylo jen otázkou času, kdy se Fauna pokusí vyrovnat. To přišlo ve 14. Minutě a bohužel jsme k tomu sami pomohli velkou chybou našeho brankáře. Nevinný míč směrem na naši bránu si náš brankář dost nešikovně srazil do vlastní branky. Ač jsme se nadále snažili, naše další útoky se míjely účinkem. V 17. min přišel druhý trest. Po naší chybě v obraně, se Fauna střelou k pravé tyči ujala vedení – 1:2. Tak také skončil první poločas a my se snažili něco vymyslet do toho druhého.

Druhou půli jsme začali útočně, přestože únava narůstala. Fauna nikam nespěchala, a když bylo potřeba, tak zakopla míč co nejdál od své branky. Soupeř se nadále úporně bránil a my mu pomáhali tím, že se nám nedařilo proměňovat i ty nejvyloženější šance. Naši snahu o vyrovnání poté ukončil závěrečný hvizd rozhodčího a nás může jen mrzet, že se na tyto zápasy nesejdeme v dostatečném počtu a přicházíme tím o důležité body. Velký dík všem statečným, co se rvali s nepříznivou situací.

 

5.kolo

TROPICANA – LA SPERANZA 4:3 (3:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Zítka 2 (9.,36.min), M. Jurnečka (8.min), F. Šulák (14.min)

První zápas tohoto hracího dne nás čekal poslední tým soutěže. Bohužel jsme měli opět pouze jednoho hráče na střídání. Soupeř nás zaskočil už ve 2. min a vstřelil vedoucí branku. Vyrovnali jsme hru a naše útoky byly stále nebezpečnější. V 8. min se nám podařilo po pěkné střele vyrovnat. A v 9. min bylo ještě veseleji, když se náš obránce prosadil svým důrazem a překlopil stav na naši stranu - 2:1. Soupeř má sice velmi šikovné hráče, ale jejich mládí a herní nevyzrálost, se projevily ve 14. minutě, kdy jsme se dostali do dvoubrankového vedení – 3:1. Na hřišti jsme začali dominovat, ale soupeř hodně střel zablokoval a co prošlo, to pochytal gólman. Tento obraz hry trval až do konce poločasu.

Před vstupem do druhého poločasu upozorňoval trenér na nebezpečné protiútoky a kladl důraz na obrannou činnost. Bohužel jsme se nepoučili a La Speranza už ve 22. minutě snížila na 3:2. Hráči soupeře obětavě bránili a snažili se o vyrovnání. Nám se stále nedařilo překonat obranný val soupeře. Ve 28. minutě jsme si vybrali slabou chvilku a z rychlého brejku přišlo vyrovnání na 3:3. Vzali jsme si oddechový čas, abychom se uklidnili a poradili, co dál. Vše bylo o trpělivém útočení a pozorné obraně. Po pár minutách to vyšlo, když jsme předvedli akci, jak z futsalové učebnice. V 36. minutě, po výhozu našeho brankáře, jsme čtyřmi přihrávkami na jeden dotek skórovali do prázdné branky – 4:3. Touto akcí jsme zlomili odpor soupeře a utkání dovedli ke třem bodům. Paráda.

 

6.kolo

TROPICANA – KOMETA 2:1 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: J. Brandejs (5.min.), J. Zítka (18.min)

Druhý zápas jsme hráli proti známému a obávanému soupeři, se kterým nemáme zrovna dobré zkušenosti. Obě mužstva začala velmi opatrně. I s jedním hráčem na střídání jsme byli mírně aktivnější a Kometu jsme drželi co nejdál od naší branky. Naše snaha byla odměněna již v 5. minutě, kdy jsme po pěkné kombinaci otevřeli skóre. Kometa měla také šance, ale naše obrana a brankář zůstávali nepřekonáni. Hrálo se tvrději než v předchozím zápase, ale nutno dodat, že fér. Bohužel jsme si v 17. minutě vybrali slabší chvilku, při soupeřově rohu zůstal na hranici vápna volný hráč, který vyrovnal. Byla to hrubá chyba. Naštěstí hned v 18. minutě jsme se opět radovali, když náš hráč velkým důrazem protlačil míč do branky soupeře – 2:1. Nutno ocenit neohroženost našeho hráče a vůli, se kterou šel do zakončení. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo.

Druhý poločas začal snahou Komety o vyrovnání. Na nás se začínala projevovat únava a úbytek sil. Přesto obrana a brankář fungovali stále spolehlivě. Přes pozorné bránění jsme nezapomínali prověřovat pozornost soupeřova brankáře. S přibývajícím časem se na kopačky hráčů Komety začala vkrádat nervozita a nepřesnosti, což nám vyhovovalo. Do konce zápasu se už nic vážného nestalo a my mohli oslavit 3 body. Za statečnost a bojovnost jsme si 6 bodů za dnešek opravdu zasloužili.

 

7.kolo

TROPICANA – XXX 4:2 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš 3 (2., 22.,26.min),  M. Jurnečka (10.min)

Na toto utkání jsme se přesunuli do Řečkovic. Oba soupeři začali sice opatrně, ale s velkou chutí útočit. Ujali jsme se vedení už ve 2. minutě, kdy náš útočník tvrdou střelou otevřel skóre. Zápas začal být hodně bojovný a XXX se snažilo vyrovnat. Naše obrana však soupeři nic nedovolila a naopak v 10. minutě nám vyšel signál po rohovém kopu – 2:0. Soupeř ještě zvýšil snahu o změnu stavu a v 16. minutě se mu podařilo snížit na 1:2. Hra se poté vyrovnala a obě mužstva se začala soustředit více na obranu. Z tohoto důvodu už se do konce poločasu nic zajímavého neudálo.

Druhá půle začala ve znamení naší ofenzívy. A to se vyplatilo hned ve 22. minutě, kdy jsme po pěkné kombinaci zvýšili na 3:1. Jenže už za dvě minuty to bylo opět jen o jednu branku, když naše obrana ve 24. minutě lehce zaváhala a soupeř snížil na 2:3. Bylo to jako na houpačce. Za další dvě minuty jsme pro změnu udeřili my a tak v 26. minutě bylo skóre znovu o dva góly – 4:2. Poté se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře. XXX nás hodně zatlačilo na naši polovinu a obrana měla plné nohy práce. Všechny útoky soupeře jsme ustáli a skóre už se do konce zápasu nezměnilo. Připsali jsme si další tři důležité body. Zajímavostí je, že o naše branky se podělili nejmladší a nejstarší hráč.

 

8.kolo

TROPICANA – GOONERS 0:0 (0:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Druhý zápas začali oba soupeři odvážně, ale s respektem. Obě strany pozorně bránili, ale nevynechaly jedinou příležitost k útočení. Tomuto utkání opravdu nechybělo nasazení, bojovnost, odvaha i obětavost. To se muselo přihlížejícím líbit. Nemá smysl toto utkání hodnotit z pozice prvního a druhého poločasu, jelikož v něm nepadla žádná branka. Je však třeba zmínit, že jsme působili jako opravdu jeden tým, který se navzájem povzbuzoval, pomáhal si a hlavně mezi sebou správně a nahlas komunikoval. Opravdu panoval týmový duch, a tak to má být! Je to velmi důležité pro naši budoucnost. Nutno ještě zmínit, že Gooners byli pro nás zatím nejtěžším soupeřem v tomto ročníku. S ohledem na tyto skutečnosti remízu bereme a ceníme si jí.

 

9.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE B 3:6 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Pavel Diviš, Miroslav Kadlec, Jiří Zítka -  Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Diviš, N. Krohe, J. Zítka

Zranění, rodinné povinnosti a bohužel i nezodpovědnost velmi ovlivnila tento hrací den. Utkání jsme zahájili jen se třemi hráči a brankářem. Orel B neměl problém nás zatlačit před naši branku a už v první minutě se radoval z vedení 0:1. Ač se naši hráči snažili, o další dvě minuty později jsme znovu inkasovali podruhé - 0:2. To už se na to trenér (60) nemohl dívat a převlékl se do dresu, aby aspoň trochu pomohl přetíženým spoluhráčům. Kupodivu to asi zafungovalo a přes soupeřovu trvalou převahu už do konce poločasu branka nepadla.

Po krátkém odpočinku měla druhá půle stejný scénář. To ovšem neznamená, že bychom se nesnažili zahrozit z brejků. Po třetí soupeřově brance, se nám podařilo dokonce snížit na 1:3. Jenže soupeř nám po chvíli znovu odskočil na 1:4. Náš statečný boj opět slavil úspěch a znovu jsme snížili na 2:4. Bohužel nám síly rychle ubývaly, čehož soupeř využil a bylo 2:5. Asi pět minut před koncem se hráči Řečkovic prosadili pošesté – 2:6. Při toužebném očekávání konce zápasu se nám dvě minuty před koncem podařilo ještě zkorigovat hrozící debakl na vcelku přijatelných 3:6. Zápas, který byl za normálních okolností hratelný jsme zbytečně ztratili a to je škoda.

 

10.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE C 0:3 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Pavel Diviš, Miroslav Kadlec, Jiří Zítka -  Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Do druhého zápasu se soupeřem z druhého místa tabulky jsme nastoupili v plném počtu čtyř hráčů v poli, a to díky trenérovi, který musel opět nastoupit. Zase to byl nerovný boj, protože Orel C měl čtyři hráče na střídání a my bohužel nikoho. Vzhledem k dané situaci jsme si vedli vcelku statečně, až na chybu našeho trenéra, kdy mu utekl velmi mladý útočník soupeře a vstřelil vedoucí branku – 0:1. I když soupeř dál mohutně útočil, tak i díky výbornému výkonu našeho brankáře už žádná další branka v první půli nepadla. Pro nás to byl přijatelný výsledek.

Do druhé půle už mnoho sil nezbývalo, ale bojovali jsme dál. Soupeř neúnavně útočil a naše obrana v čele s brankářem zoufale odolávala. Asi v polovině druhé půle jsme inkasovali podruhé – 0:2. Dále jsme urputně bránili a soupeři se náš odpor definitivně podařilo zlomit až dvě minuty před koncem – 0:3. Po chvíli rozhodčí ukončil zápas a my byli rádi, že už je konec. Poděkování patří všem statečným, kteří se zúčastnili a trenérovi za to, že ve zdraví přežil.

 

11.kolo

TROPICANA – ALL IN 2:1 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš (18.min), J. Zítka (34.min)

Po nedělním obědě jsme se sešli k dalšímu zápasu. Přivítali jsme nového hráče v našich řadách. Utkání začalo vyrovnaně a obě mužstva pozorně bránila. Samozřejmě nezapomínala ani útočit, ve snaze vstřelit úvodní branku. Už ve 4. minutě se zaradoval soupeř, když pohlednou akci úspěšně zakončil – 0:1. Nezbylo nám, než zvýšit aktivitu dopředu a snažit se vyrovnat. Přes dobrou obranu soupeře jsme však procházeli jen těžko. Měli jsme sice optickou převahu, ale ne a ne se prosadit. Několik dobrých šancí skončilo neúspěšně. Až v 18. minutě se to konečně podařilo po prudké střele ze střední vzdálenosti – 1:1. A tak skončil první poločas.

Ten druhý začal stejně vyrovnaně. Soupeři se snažili strhnout vedení na svou stranu. Útoky se přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou, ale v koncovce narážely na bezchybné brankáře. Ve 34. minutě se ovšem svým důrazem prosadil náš obránce a otočil vývoj zápasu na naši stranu – 2:1. All In se nevzdávali a jejich snaha o vyrovnání pořádně zaměstnávala naši obranu. Soupeř se odhodlal ke hře bez brankáře, ale naštěstí to k ničemu nevedlo, a tak jsme za naši bojovnost brali tři body. V tomto případě nutno říci, že to byly cenné body.

 

12.kolo

TROPICANA – OREL WEST ŽAB 4:3 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka (14.min), P. Diviš (20.min), N. Krohe (29min), J. Zítka (32.min)

Tento zápas jsme hráli proti nám známému a velmi nepříjemnému soupeři. Hra byla zpočátku vyrovnaná, bez větších šancí. Ale v 9. minutě se soupeř díky rychlému brejku a chytré střele nad naším ležícím gólmanem ujal vedení – 0:1. Vyrovnat se nám podařilo ve 14. min z přímého kopu. Náš útočník zkušeně obstřelil špatně postavenou zeď soupeře – 1:1. Jenže za naši chybu v obraně jsme v 17. minutě zaplatili další brankou – 1:2. Už to vypadalo, že tak skončí první poločas, když ve 20. minutě náš obránce vystřelil nepříliš prudkou střelu z poloviny hřiště, a k velkému překvapení všech, a za přispění dobrého clonění, skončil míč v bráně – 2:2.

Druhý poločas začal opět vyrovnaně a pozorné obrany měli navrch nad útočnou snahou obou mužstev. Ve 29. minutě se už skóre měnilo a bylo to v náš prospěch. Náš útočník se prosadil svým důrazem a poprvé jsme se ujali vedení – 3:2. West Žab se snažil vyrovnat, ale na svou snahu doplatil ve 32. Minutě, kdy opět inkasoval – 4:2. Dvě minuty před koncem zápasu se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře. Ve 39. minutě se mu ještě podařilo snížit – 4:3. Naštěstí více už jsme nedovolili a tři body byly naše. Za předvedenou hru jsme si je zasloužili.

 

13.kolo

TROPICANA – ASK 1:4 (0:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: P. Klobouk (38.min)

S vedoucím mužstvem soutěže nás čekal velmi těžký zápas. ASK hrálo pěkný a chytrý futsal a od začátku nás přehrávalo hezkými kombinacemi. Snažili jsme se hru vyrovnat a docela se nám to dařilo. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a na brejky. Toto se nám dařilo více než polovinu prvního poločasu. Po jednom z brejků náš útočník obešel i brankáře, ale k naší smůle trefil pouze tyč. Soupeř v 15. min prověřil našeho brankáře třemi střelami po sobě. Ten musel předvést velmi těžké zákroky, zvlášť při tom posledním, kdy chytil jistou branku. Bohužel jsme vzápětí v 16. minutě inkasovali, z takové trochu zoufalé střely. Náš brankář přes bránící hráče před sebou vůbec nic neviděl – 0:1. Tímto výsledkem skončil i poločas.

Druhá půle začala naší snahou o vyrovnání, ale bez valného výsledku. Soupeř ve 26. minutě udeřil podruhé – 0:2. A ve 29. minutě to s naší snahou něco se zápasem udělat, bylo ještě horší – 0:3. Hráči ASK kontrolovali hru a naše útočné výpady včas eliminovali. Sami v 36. minutě znovu skórovali – 0:4. Za naši snahu jsme byli odměněni ve 38. minutě vstřelením aspoň čestného úspěchu – 1:4. Sportovně musíme uznat, že dnes jsme na soupeře neměli. ASK vyhrálo zcela zaslouženě.

 

14.kolo

TROPICANA – GEPARD 1:5 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Petr Klobouk

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: M. Jurnečka (29.min)

Poslední zápas podzimu nás čekal opět proti kvalitnímu soupeři, v jehož řadách hrál nejlepší střelec soutěže. Bohužel naše naděje vzaly za své již ve 3. minutě, kdy se soupeř dostal do vedení – 0:1. A v 5. Minutě bylo ještě hůř. Naši nedůslednost v obraně soupeř okamžitě potrestal – 0:2. Až poté jsme hru v poli vyrovnali a začali si také vytvářet šance. Jenže naše snaha narážela na pozornou obranu soupeře a co už prošlo, to pochytal brankář. Další branky už do konce poločasu nepadly.

Do druhé půle jsme šli s cílem snížit naše gólové manko. Jenže soupeř hned ve 23. minutě přidal další branku – 0:3. Hra plynula bez pro nás valného efektu, atak soupeř bez velkého úsilí ve 28. minutě zvýšil už na hrozivých 0:4. Začalo to zavánět debaklem. Ve 29. minutě se nám konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu a snížit na 1:4. Bohužel ve stejné minutě jsme opět inkasovali – 1:5. Naštěstí do konce zápasu už se nic dalšího neudálo a my byli rádi, že skončil jak zápas, tak celý podzim. Sice to dnes bylo bez bodu, ale máme na čem stavět a už teď se těšíme na jarní část soutěže.

 

15.kolo

TROPICANA – KAMPA B 13:0 (5:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent: Martin Jurnečka

Branky: P. Klobouk 5 (3.,5.,13.,27.,29.min), Jiří Zítka 3 (6.,30.,40.min), N. Krohe 2 (24.,31.min), J. Brandejs (7.min), A. Diviš (38.min), R. Štupák (29.min)

Zahajovací jarní utkání nás čekalo se soupeřem, kterému jsme na podzim vlastními chybami nechali plný bodový zisk. Kampa nám to usnadnila tím, že nastoupila pouze se třemi hráči do pole. První branku jsme vstřelili už ve 3. minutě a ujali se vedení 1:0. To nás uklidnilo a mezi 5. a 7. minutou jsme udeřili třikrát a náš náskok už byl 4:0. Poté se Kampě podařilo náš tlak trochu utlumit, ale ve 13. minutě jsme se přece jen radovali popáté. Do konce poločasu už se nic důležitého, kromě naší převahy a zahazování šancí, nestalo.

Druhá půle pokračovala ve stejných kolejích a ve 24. minutě už to bylo 6:0. Velký brankostroj z naší strany se rozpoutal mezi 27. a 31. minutou. Každou minutu jsme skórovali a náš náskok se navýšil o dalších pět branek a rázem to bylo 11:0. Slabou chvilku jsme si vybrali pouze ve 27. minutě, kdy hráči Kampy ve snaze aspoň kosmeticky upravit výsledek nastřelili tyčku naší branky. Ze strany soupeře to byla poslední chvilka odporu. Další dvě branky jsme přidali ještě ve 38. a 40. minutě a uzavřeli tak skóre na krásných konečných 13:0. Díky všem zúčastněným za hezkou neděli.

 

16.kolo

TROPICANA – DEPORTIVO 2:4 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Martin Jurnečka

Branky: M. Ondris (30.min), J. Zítka (37.min)

Na tento zápas jsme se docela těšili, protože na podzim získal soupeř všechny body po našich vlastních chybách. Naše hra od začátku nevypadala vůbec špatně, soupeř se bránil našemu tlaku, ale snaha o zdolání jeho obrany se míjela účinkem. Deportivo však také vyráželo do nebezpečných protiútoků. K naší škodě jim vyšel jeden hned v 9. minutě a bylo to 0:1. Ze snahy o vyrovnání jsme začali hrát zbrkle a začali otvírat okénka v obraně.  Toho soupeř využil v 15. minutě – 0:2. Jelikož do konce poločasu už se nic nestalo, bylo skóre pro nás nepříznivé.

Do druhé půli jsme opět přišli se snahou o vstřelení kontaktní branky, ale soupeř nás potrestal hned ve 22. minutě – 0:3. To nebylo dobré. Na naše hráče padla velká nervozita, jejímž výsledkem byly nepřesné nahrávky a křečovitá snaha o útok. Zkusili jsme ještě hru bez brankáře a ono to vyšlo. Ve 30. minutě se trefil krásně bodlem náš brankář a bylo to 1:3. Najednou se obraz hry hodně změnil a soupeřova obrana odolávala jen s největším úsilím. Ve 37. minutě jsme dokonce ještě snížili na 2:3. Na vyrovnání jsme ještě měli dost času, avšak naše snaha vzala za své ve 39. minutě, kdy se naši obránci nedohodli, kdo bude koho bránit, čehož Deportivo zkušeně využilo – 2:4. Do konce zápasu už zbývala jen minuta a soupeř už si výsledek s přehledem pohlídal.

 

17.kolo

TROPICANA – AGORA 4:6 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Martin Jurnečka

Branky: J. Zítka 2 (5., 33.min), P. Klobouk (6.min), P. Diviš (29.min)

Druhý zápas se ze začátku zdál být snadnou záležitostí. Soupeř ze spodních pater tabulky nezačal zrovna nejlépe a naše nátlaková hra slavila úspěch už v 5. minutě, kdy jsme šli do vedení 1:0. Když jsme o minutu později zvýšili na 2:0, tak se zdálo, že vše probíhá, jak má. Bohužel už v 7. minutě Agora snížila na 2:1. Najednou se hra z naší strany úplně změnila. Začali jsme kupit chybu za chybou a i přihrávka byla nepřesná. Tohoto soupeř využil v 11. minutě ke srovnání skóre – 2:2. Ta tam byla pohoda ze začátku utkání a naše trápení ukončil až poločasový hvizd rozhodčího.

Ve druhé půli byla však hra z naší strany opět nepřesná. Byli jsme sice běhavější než hráči Agory, ale nepřesnosti a špatné zakončení držely soupeře ve hře. Vše vrcholilo ve 25. minutě, kdy jsme vytvořili dvě hrubé chyby po sobě, a obě soupeř využil – 2:4. Ve 29. Minutě udělal chybu i brankář Agory a bylo to 3:4. Jenže po další chybě v obraně jsme znovu prohrávali o dvě branky – 3:5. Zkusili jsme hru bez gólmana a ve 39. minutě se nám podařilo snížit – 4:5. Nadále jsme pokračovali v tlaku. Bohužel soupeř vystihl naši rozehrávku a střelou do prázdné branky upravil na konečných 4:6. Co říci závěrem. Na takto nepovedený dvojzápas budeme muset rychle zapomenout, s naší hrou jsme se moc chlubit nemohli. Doufejme, že se z toho poučíme a příště předvedeme lepší výkon.

 

18.kolo

TROPICANA – FAUNA 1:0 (0:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Jiří Zítka, Richard Štupák  -  Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Martin Jurnečka

Branka: R. Štupák (33.min)

Do tohoto utkání jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání. Přes tuto skutečnost jsme měli od začátku zjevnou převahu. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Brankář Fauny měl plné ruce i nohy práce. Bohužel nás dále provázela bolest při proměňování i těch největších šancí. Když už byl soupeřův brankář překonaný, zaskočil spoluhráč nebo tyčka. Naše snaha o vstřelení branky se dlouho míjela účinkem. A tak první poločas skončil bez branek.

Ve druhém poločase náš tlak ještě zesílil, ale branka ne a ne přijít. Zkoušeli jsme i hru s brankářem v poli, ale stále to nevedlo k úspěchu. Pozitivní bylo, že jsme oproti minulému dvojzápasu tolik nekazili přihrávky a drželi soupeře stále daleko od naší branky. Naše střelecké trápení skončilo v 33. minutě, kdy jsme využili přečíslení tři na dva a ujali se vedení technickou střelou k tyči – 1:0. Jelikož už se do konce zápasu nic dalšího neudálo, připsali jsme si zaslouženě tři body. Spadl nám velký kámen za srdce.

 

19.kolo

TROPICANA – OBŘANY B 2:3 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Jiří Zítka, Richard Štupák  -  Petr Klobouk, Nikodém Krohe

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Martin Jurnečka

Branky: J. Zítka (14.min), P. Klobouk (25.min)

V dalším zápase nás čekal soupeř z Obřan, kterého známe ze společných tréninků. Úvos byl velmi opatrný, založený na pozorné obraně. První chybu jsme bohužel udělali my a ve 3. minutě to bylo 0:1. To nás přinutilo zvýšit útočnou aktivitu. Ve 14. minutě naše snaha přinesla ovoce a bylo srovnáno – 1:1. Ač má soupeř velmi šikovné hráče, jejich limitem bylo, že neměli nikoho na střídání. Herně jsme měli mírnou převahu, ale poločas skončil smírně.

Druhý poločas aktivně a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Naše radost mohla propuknout ve 25. minutě, kdy náš útočník prostřelil soupeřova brankáře, a rázem jsme vedli – 2:1. Obřany převzaly iniciativu a ve 29. minutě se jim podařilo vyrovnat – 2:2. Velká škoda, že krátce nato, se zranil náš brankář. Natrhl si lýtkový sval a zbytek zápasu odchytal víceméně na jedné noze. Naše obrana se mu snažila co nejvíce pomoci. Ve 37. minutě jsme bohužel inkasovali potřetí – 2:3. Byla to škoda, protože za předvedený výkon by si obě mužstva zasloužila po bodu. Tentokrát měli Obřany více štěstí a nám nezbývá než jim poblahopřát ke třem bodům.

 

20.kolo

TROPICANA – LA SPERANZA 13:0 (8:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, David Pešta, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Pavel Diviš

Branky: P. Klobouk 4 (2., 6., 17., 20.min), N. Krohe 2 (10., 22.min), J. Zítka 2 (13., 29.min), J. Brandejs (9.min), A. Diviš (25.min), M. Jurnečka (14.min),          D. Pešta (29.min), R. Štupák (28min.)

Soupeř nastoupil do utkání bez možnosti střídání a to nás docela uklidnilo. Naopak naše sestava čítala po delší době devět hráčů do pole. LaSperanzu jsme od začátku zápasu zatlačili na jejich polovinu a už ve 2. minutě jsme otevřeli gólový účet – 1:0. V 6. minutě už jsme vedli 2:0. Naše trvalá převaha znamenala mezi 9. a 14. minutou navýšení skóre o další čtyři branky – 6:0. Nebylo vůbec pochyb, kdo je pánem na hřišti. Soupeři se navíc zranil jeden hráč, a tak musel dohrávat se třemi hráči v poli. Do konce poločasu jsme ještě přidali dvě branky – 8:0.

Hned na začátku druhého poločasu ve 22. minutě se stav měnil znovu – 9:0. Soupeř už jen chodil a zoufale odkopával míč co nejdále od své branky. Ale už ve 25. minutě bylo naše vedení dvouciferné – 10:0. Další gól přišel ve 28. minutě – 11:0. Zoufalství La Speranzi bylo čím dál větší a ve 29. minutě jsme přidali další dvě branky – 13:0. Z úcty k soupeři jsme po dohodě s delegátem ukončili zápas asi o šest minut dříve. Nemělo smysl soupeře dále trápit. Byly to snadné tři body.  

 

21.kolo

TROPICANA – KOMETA 9:1 (4:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, David Pešta, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Petr Klobouk, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

As. trenéra: Pavel Diviš

Branky: P. Klobouk 2 (7., 33.min), D. Pešta 2 (1., 32.min), F. Šulák 2 (14., 29.min), J. Brandejs (34.min), M. Jurnečka (33.min), R. Štupák (3min.)

Tento zápas měl být pro obě mužstva prestižní. V minulosti končila tato utkání buď remízou, nebo těsným výsledkem o jednu branku. Kometa ale přistoupila k utkání laxně a pouze se čtyřmi hráči v poli, bez možnosti střídání. Již v 1. minutě jsme se uklidnili vedoucí brankou – 1:0. Než se Kometa rozkoukala, tak ve 3. minutě už to bylo 2:0. Soupeř se sice snažil, ale hrát bez střídání bylo velmi těžké. V 7. minutě jsme zvýšili už na 3:0. Tolik jsme se zabrali do útočení, až jsme udělali v obraně hrubou chybu a soupeř v 10. minutě snížil hlavou na 3:1. Případné drama jsme odvrátili ve 14. minutě – 4:1. Poločas se poté už jen dohrával.

Na začátku druhého poločasu se kometa ještě více zatáhla do obrany a naše útoky narážely na tuhý odpor. Náš brankostroj se tak rozjel až ve 29. minutě – 5:1. Za další tři minuty už to bylo 6:1. Další krásnou pasáž hry jsme proměnili hned dvěma brankami ve 33. minutě – 8:1. Ve 34. minutě jsme Kometu dorazili definitivně – 9:1. Do konce zápasu už jsme další branku nepřidali a tak dvouciferné skóre se tentokrát nekonalo. Z obávaného zápasu se nakonec stala jednoznačná záležitost. Získali jsme pohodové tři body, jen tak dál.

 

22.kolo

TROPICANA – XXX 6:1 (3:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, David Pešta

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: D. Pešta 4 (6., 26., 27., 35.min), F. Šulák 2 (7., 10.min)

Soupeř z klidného středu tabulky proti nám nastoupil s velkým odhodláním. Sice nám chyběli tři hráči, ale tři vyléčení hráči je plně nahradili. Získali jsme herní převahu a bylo jen otázkou času, kdy se to projeví i na výsledku. Naše radost z první branky propukla už v 6. minutě – 1:0. O další minutu později už to bylo 2:0. Překvapený soupeř nedokázal na vývoj utkání nijak reagovat. V 10. minutě se skóre znovu měnilo a bylo to už 3:0. Poté jsme trochu polevili a soupeř hru vyrovnal. Stav se však už do konce poločasu nezměnil.

Druhá půle začala opět naší zvýšenou aktivitou, herně jsme byli lepší. Jenže osvědčené nedáš-dostaneš, se znovu projevilo v praxi. Přes naši snahu o navýšení skóre, jsme bohužel ve 24. minutě inkasovali – 3:1. Naštěstí hned za další tři minuty už jsme znovu vedli o tři branky – 4:1. A hned v následující minutě to bylo 5:1. Při tomto jednoznačném vedení jsme se trochu stáhli a čekali na možné protiútoky. Ve 35. minutě nám jeden z nich vyšel – 6:1. Konec zápasu se blížil a hráči soupeře už byli smířeni s výsledkem. Nutno ještě zmínit, že střelcem zápasu se stal náš nový hráč a k tomu je potřeba poblahopřát a popřát více takových zápasů.

 

23.kolo

TROPICANA – GOONERS 1:6 (0:3)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, David Pešta

Trenér: Miroslav Kadlec

Branka: D. Pešta (28.min)

Druhý zápas s nepříjemným soupeřem od začátku nasvědčoval tomu, že to nebude lehké. Hráči Gooners nás o tom přesvědčili už ve 2. minutě, kdy se ujali vedení – 0:1. Přes tento nepříjemný úvod jsme se nechtěli dát lacino. I naše útoky byly nebezpečné a soupeřův gólman musel vytáhnout pár velmi dobrých zákroků. Útoky se střídaly na obou stranách, bohužel jeden z nich v 17. minutě skončil v naší brance – 0:2. Toto nás velmi rozhodilo, začali jsme se dopouštět chyb v obraně a ve 20. minutě soupeř znovu trestal – 0:3. Takto i skončil poločas.

O přestávce jsme si řekli, že je potřeba něco vymyslet, aby se nám podařilo soupeře více potrápit. Bohužel hned ve 22. minutě Gooners zvýšili na 0:4. Naše útoky nadále končily na obraně soupeře. Výjimkou byla 28. minuta, kdy se nám podařilo snížit – 1:4. Jenže hráči Gooners nikoho nenechali na pochybách, že tento zápas žádné drama nebude a ve 29. minutě znovu zvýšili – 1:5. Nakonec jsme ve 39. minutě inkasovali ještě jednou – 1:6. Musíme sportovně přiznat, že soupeř byl lepší a snažit se v dalších zápasech.

 

24.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE B 1:3 (1:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Pavel Diviš

Branka: A. Diviš (4.min)

Tomuto soupeři jsme po podzimu měli co vracet. Tentokrát jsme se sešli v početnější sestavě. Od začátku zápasu byla hra vyrovnaná. I soupeř z nás měl respekt a tak obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany. Už ve 4. minutě se nám podařil krásný protiútok a přízemní střelou jsme se ujali vedení – 1:0. Orel po obdržené brance zvýšil útočnou aktivitu a náš brankář se měl co ohánět. Některé jeho zákroky byly opravdu výstavní. Zápas měl rychlý spád a do poločasu se nám podařilo těsné vedení udržet.

Hned ne začátku druhého poločasu, ve 23. minutě, se podařilo soupeři po pěkné akci vyrovnat – 1:1. Za další dvě minuty už jsme prohrávali – 1:2. Snažili jsme se vrhnout všechny síly do útoku, ale naše produktivita byla tentokrát špatná. Buď jsme nastřelili tyčku, nebo nedokázali trefit zpola odkrytou branku. To soupeř bylo daleko produktivnější a ve 28. minutě to bylo 1:3. Do konce zápasu už se nám nepodařilo se skóre nic udělat. Je to škoda, z herního pohledu to byl vyrovnaný zápas. Soupeř byl však lepší v proměňování šancí a tak zaslouženě zvítězil. I tak díky všem za snahu.

 

25.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE C 4:2 (3:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Filip Šulák, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Asistent trenéra: Pavel Diviš

Branky: F. Šulák 2 (1., 13.min), M. Ondris (13.min), R. Štupák (36.min)

Tento zápas měl opět nádech prestižního souboje. Opět jsme jej začali mnohem lépe než soupeř a už v 1. minutě se ujali vedení – 1:0. Ovšem už ve 3. minutě útočník soupeře zmátl dva naše obránce a srovnal – 1:1. Hra plynula dále a do hry se vložil i rozhodčí. Náš brankář při výběhu ukopl soupeři míč a ten jej vzápětí fauloval šlapákem. K překvapení všech byl však nařízen přímý kop proti naší brance. Po menší strkanici jej soupeř proměnil – 1:2. Utkání bylo najednou plné osobních soubojů a hra se hodně přitvrdila. Zkusili jsme hru s brankářem v poli a to se vyplatilo. Ve 13. minutě náš brankář pěkným bodlem srovnal stav – 2:2. Ještě v téže minutě jsme otřesenému soupeři zasadili další úder a strhli vedení na svou stranu – 3:2. Do konce poločasu stojí za zmínku ještě domluva našeho trenéra s kapitánem hostů o zklidnění emocí.

Druhá půle už se odehrála v klidnějším duchu bez vyhrocených momentů. Orel útočil a my opláceli rychlými kontry. Soupeř byl velmi nebezpečný. Naše obrana musela projevit velkou obětavost a náš brankář se několikrát vyznamenal. Od 33. minuty hrál Orel bez brankáře a ještě více nás zatlačil před branku. Naštěstí ve 36. Minutě se nám podařilo zachytit rozehrávku soupeře a skórovat přes celé hřiště do prázdné branky – 4:2. Tento stav jsme už udrželi až do konce. Za obětavost a bojovnost jsme si tři body právem zasloužili. Výborná práce!

 

26.kolo

TROPICANA – ALL IN 3:2 (3:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, David Pešta -  Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk (2.min), R. Štupák (7.min), D. Pešta (12.min)

S tímto soupeřem jsme na podzim sehráli velmi vyrovnanou partii s bezbrankovým výsledkem. K tomu všemu naše sestava byla bez možnosti vystřídat. ALL IN na tom byl podstatně lépe. Přesto jsme se hned ve 2. minutě ujali vedení 1:0 po pěkné individuální akci našeho útočníka. Soupeř sice vyrovnal hru, ale skórovat se znovu povedlo nám a v 7. minutě to bylo 2:0. Snaha soupeře o korekci stavu se stále míjela účinkem. Naopak naše útoky byly nebezpečnější a ve 12. minutě jsme přidali třetí branku – 3:0. Jako by našim hráčům nevadilo ani velké horko. Postupem času si ale naše nemožnost vystřídat začala vybírat svou daň. ALL IN vrhl veškerou svou snahu do útoku a v 16. minutě se jim podařilo snížit – 3:1. Za další tři minuty se soupeř radoval opět, a už to bylo pouze o branku – 3:2. Naštěstí po chvíli už rozhodčí odpískal konec poločasu a naši hráči si mohli trochu odpočnout.

Po chvilce oddechu a občerstvení jsme nastoupili s odhodláním neinkasovat. ALL IN vytrvale útočil a naše obrana odolávala. Někdy sice s vypětím všech sil, ale když už se zdálo, že soupeř srovná, vytáhl se náš brankář. S přibývajícím časem se na kopačky soupeře začala vkrádat nervozita a nepřesnosti. Naši hráči zkušeně drželi míč a do konce druhé půle už branka nepadla. Rozhodčí zápas ukončil a naše radost byla veliká. Tyto tři body jsme si za svou snahu a bojovnost právem zasloužili. Bravo!

 

27.kolo

TROPICANA – WEST ŽAB B 3:8 (2:5)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, David Pešta -  Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: P. Klobouk 2 (12., 34.min), R. Štupák (18.min)

Žlutá karta: P. Diviš

Tento zápas jsme hráli se soupeřem, se kterým nemáme zrovna dobré zkušenosti. Sice nám přibyl jeden hráč do sestavy, ale soupeř posílil několika mladými hráči z velkého fotbalu. Už ve 2. minutě šli hráči WEST ŽAB do vedení – 0:1. Od začátku jsme se jen bránili a naše obrana byla velmi přetížená. V rozmezí 6. a 7. minuty přidal soupeř další dvě branky – 0:3. S tím jsme se nechtěli smířit a výsledkem bylo naše snížení ve 12. minutě – 1:3. Bohužel se na nás začala projevovat únava z předchozího těžkého utkání. V 16. minutě jsme dostali další branku – 1:4. Sice jsme v 18. minutě snížili na 2:4, ale soupeř za minutu znovu odskočil na tříbrankový rozdíl – 2:5. Takto i skončil poločas.

Ve druhé půli jsme znovu nezačali nejlépe a ve 22. minutě už to bylo 2:6. Soupeř herně dominoval a ve 27. minutě zvýšil na hrozivých 2:7. Podařilo se nám ještě lehce zkorigovat skóre ve 34. minutě, kdy se nám podařil rychlý brejk – 3:7. Naše únava se však stupňovala a ve 38. minutě jsme inkasovali osmou branku – 3:8. Poté jsme už jen čekali nezávěrečný hvizd, který nás uchránil ještě většího přídělu. Dnes jsme na soupeře opravdu neměli a musíme uznat, že byl o třídu lepší.

 

28.kolo

TROPICANA – GEPARD 6:0 (3:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Martin Jurnečka, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Nikodém Krohe, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: A. Diviš 3 (1., 6., 39.min), P. Klobouk (17.min), M. Ondris (27.min), J. Brandejs (28.min)

Z tohoto soupeře jsme měli oprávněné obavy. Na podzim nám toho moc nedovolil a suverénním způsobem nás porazil. Naše obavy s ovšem nenaplnily. Hned v první minutě náš útočník prostřelil soupeřova brankáře – 1:0. Konečně se dostavili k zápasu skoro všichni naši hráči, a tak jsme často střídali. Když jsme v 6. minutě přidali branku na 2:0, překvapený soupeř si nevěděl rady. Když už hráči Gepardu zahrozili, náš brankář byl vždy na místě. Utkání jsme měli od začátku plně pod kontrolou, což byl velký rozdíl oproti podzimnímu zápasu. V 17. minutě jsme přidali už třetí branku – 3:0 a tak skončil i poločas.

I druhá půle začala podobně, jako skončila první. Hra se sice trochu vyrovnala, ale přesto jsme měli stále mírnou převahu. Chvílemi jsme zkoušeli i hru s brankářem v poli, což se vyplatilo ve 27. minutě, kdy náš brankář zvýšil na 4:0. A o minutu později už to bylo 5:0. Tento stav byl pro oslabený Gepard, který hrál bez svého nejlepšího střelce docela krutý. Po páté brance jsme se snažili hrát více do obrany, abychom neinkasovali zbytečnou branku. A v 39. minutě jsme přidali ještě branku na 6:0, kterou náš střelec završil svůj hattrick. Poté už rozhodčí utkání ukončil. Tohoto vítězství je třeba si velmi cenit. Díky všem, co byli na hřišti.

 

29.kolo

TROPICANA – ASK 3:5 (1:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Martin Jurnečka, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Nikodém Krohe, Petr Klobouk, Richard Štupák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: R. Štupák 2 (14., 29.min), M. Jurnečka (31.min)

Žlutá karta: J. Zítka

Do zápasu s vedoucím týmem tabulky jsme šli s vědomím úspěchu nad Gepardem. Hra byla od začátku velmi vyrovnaná. Naše útoky se zdály být o něco nebezpečnější než soupeřovy. Toto trvalo skoro dvě třetiny prvního poločasu, do 14. minuty, kdy se poprvé měnilo skóre. Náš útok se prosadil a vedli jsme 1:0. Soupeř začal být aktivnější a výsledkem byly jeho dva slepené góly v 16. a 17. minutě – 1:2. To nás trochu srazilo, i když jsme se ihned snažili odpovědět. Bohužel jsme začali kupit chyby ve snaze srovnat stav. Naštěstí se soupeři do konce půle nepodařilo vedení navýšit.

Druhá půle začala převahou soupeře, který zkušeně držel míč na svých kopačkách. Ve 26. minutě, po dalším nedorozumění naší obrany jsme znovu inkasovali – 1:3. A aby toho nebylo málo, tak ve 27. minutě ASK přidalo další branku – 1:4. Nutno dodat, že tři branky jsme soupeři umožnili vstřelit po našich podobných chybách. Naděje svitla ve 29. minutě, kdy jsme soupeře překvapili rychlou akcí na jeden dotek a snížili na 2:4. Vrhli jsme se do útoku a v 31. minutě jsme snížili na rozdíl jediné branky – 3:4. Soupeř trochu znervózněl a my měli dokonce šanci vyrovnat. Bohužel jsme neproměnili, a tak hráči ASK trestali ve 36. minutě – 3:5. Tento stav už pak vydržel až do konce utkání. Soupeř bral 3 body a nám nezbývá, než mu poblahopřát k postupu do 1. Třídy a popřát hodně štěstí v dalších bojích. Poděkovat se sluší i všem našim hráčům a realizačnímu týmu za odvedenou práci. Věřme, že příští rok bude minimálně stejně dobrý jako ten letošní.

 

2.B třída jaro Brno-město

KONEČNÁ TABULKA PO 29. KOLE (12.6.2022)

Pořadí

Tým

Zápasů

Výher

Remíz

Proher

Skóre

Body

Úspěšnost

1.

ASK

29

21

1

7

148:77

64

74 %  1.tř.

2.

West Žab B

29

20

3

6

146:54

63

72 %  1.tř.

3.

Orel Řečk. B

29

19

1

9

132:84

58

67 %  1.tř.

4.

Orel Řečk. C

29

16

5

8

114:70

53

61 %

5.

Gepard

29

17

2

10

104:78

53

61 %

6.

Deportivo

29

16

3

10

119:94

51

59 %

7.

Gooners

29

16

3

10

140:66

51

59 %

8.

All in

29

15

3

11

104:73

48

55 %

9.

Tropicana

29

15

1

13

111:76

46

53 %

10.

XXX

29

11

5

13

89:86

38

44 %

11.

Agora

29

10

3

16

113:146

33

38 %

12.

Kometa

29

8

4

17

83:111

28

32 %  3.tř.

13.

Obřany B

15

7

2

6

49:50

23

51 %  3.tř.

14.

Kampa B

29

7

1

21

53:140

22

25 %  3.tř.

15.

Fauna

29

6

3

20

69:132

21

24 % 3.tř.

16.

La Speranza

29

1

0

28

38:275

3

3 %  3.tř.