TROPICANA – DEPORTIVO 3:4 (2:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Nikodém Krohe, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: M. Jurnečka, F. Šulák, J Zítka

Letošní ročník jsme zahájili po necelém roce nečinnosti, za kterou mohl Covid-19. Utkali jsem se,  se známým soupeřem. Po rozpačitém začátku jsme bohužel inkasovali už ve 2. minutě z přímého kopu, po našem faulu. Náš brankář si špatně postavil zeď a soupeř trestal střelou bodlem. Zrachlením hry jsme začali mít herně navrch. Bohužel ve 4. minutě jsme dovolili vstřelit Deportivu druhou a bylo to 0:2. Nezbylo nám, než ještě zvýšit úsilí a výsledek se dostavil hned v 6. minutě, kdy povedená střela po pěkné kombinaci znamenala snížení stavu. Od té chvíle byl k vidění pěkný futsal. Bohužel jsme opět nedokázali proměňovat velké šance. Ve 13. minutě se nám přece jen podařilo srovnat na 2:2. Dále už se nic zvláštního nestalo, a tak první poločas skončil smírně.

Druhou půli jsme začali náporem a chybělo jen správné zakončení. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy jsme zakončili pěknou kombinaci na jeden dotek do prázdné branky a vedli jsme 3:2. Zaskočený soupeř se s tím snažil něco udělat. Naše snahy se také míjely účinkem a tak přišel trest ve 36. minutě. Po naší chybě, kdy jsme šli dopředu ve čtyřech, se soupeřův brankář zmocnil balónu, dlouhým výhozem našel volného útočníka a ten se nemýlil. Místo, abychom se spokojili s jedním bodem, snažili jsme se vítězství strhnout na svou stranu. Jenže Deportivo z celkem nevinné akce, šlo do vedení 4:3. Do konce zápasu už jsme nedokázali reagovat, a tak jsme vlastními chybami prohráli. Škoda!

2.kolo

TROPICANA – AGORA 10:0 (2:0)

Branky: J. Zítka 4, F. Šulák 2, M. Jurnečka 2, A. Diviš, P. Diviš

S tímto soupeřem jsme loni nešťastně prohráli. Náš respekt ale opadl po zjištění, že agora nastoupila bez možnosti vystřídat a se třemi hráči v poli. Hned v 1. minutě se trefil náš obránce, pro kterého to byla první trefa za naše mužstvo. Agora naši branku vůbec neohrožovala, a tak jsme i nadále útočili, ale soupeř se statečně bránil. V 7. minutě ale neubránil našeho nejlepšího střelce v historii klubu a bylo to 2:0. Poté jsme soupeře nepustili v podstatě na svou polovinu, ale další branku jsme v první půli nepřidali.

Druhý poločas nás zastihl ve velké pohodě a už ve 21. minutě se prosadil náš nejmladší útočník a vedli jsme 3:0. Za další 3 minuty jsme se radovali počtvrté. Soupeř už na hru dopředu úplně rezignoval a naše hra se změnila v exhibici. Mezi 24. a 30. minutou jsme si pěkně zastříleli a skóre narostlo už na 8:0. Bylo jen otázkou, kolik branek ještě dáme. Agora už toho měla dost a jen odkopávala míče na naši polovinu. Ve 32. minutě to bylo už 9:0 a náš brankostroj se zastavil na kulatých 10:0 ve 36. minutě. Ani rozhodčí už se asi nemohli dívat na trápení soupeře, a tak zápas ukončili přibližně o 4 minuty dříve. Takový zápas se každý den nezažije a my jsme si ho proti oslabenému soupeři docela užili. Díky všem.

3.kolo

TROPICANA – FAUNA 5:1 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Nikodém Krohe

Branky: J. Zítka (24.,32.,33.min), A. Diviš (8.min), N. Krohe (36.min)

Do tohoto zápasu jsme šli bohužel oslabeni pro neúčast několika hráčů. Měli jsme na střídání pouze jednoho hráče. Proto byl také začátek z naší strany velmi opatrný. Ani hráči Fauny nejevili velký zájem o útočení. Díky tomu jsme si vynutili mírnou převahu, naše akce byly na pohled pěkné, ale zatím bez kýženého efektu. To se změnilo v 8. minutě, kdy náš útočník prudkou střelou otevřel skóre. Soupeř na to vůbec nereagoval a hrálo se převážně na jeho polovině. Vytvořili jsme si další šance, ale jejich proměňování vázlo. Tento vývoj pokračoval skoro do konce poločasu. Ve 20. minutě soupeř po ojedinělé akci zahrával rohový kop. Naši tři hráči jen nečinně přihlíželi, jak soupeřův útočník prostřelil našeho gólmana a bylo to 1:1. Krátce na to rozhodčí ukončil první poločas.

Druhou půli jsme opět zahájili útočně a po krátkém dobývání soupeřovi obrany, se dostavil kýžený úspěch. Ve 24. minutě jsme šli opět do vedení – 2:1. Fauna se sice snažila, ale naše obrana a brankář pracovali spolehlivě. Definitivně jsme odpor Fauny zlomili ve 32. minutě, kdy jsme udeřili potřetí. A za další minutu už to bylo 4:1. Soupeř rezignoval na hru směrem dopředu a už se soustředil jen na obranu. To mu nebylo nic platné a ve 36. minutě jsme přidali pátou branku – 5:1. Na naší straně vládla spokojenost a Fauna už jen čekala na závěrečný hvizd. Tento výsledek je ukázkou správného přístupu za dané situace a vítězství jsme si právem zasloužili. Jen tak dál!

4.kolo

TROPICANA – KAMPA B 1:2 (1:2)

Branka: J. Zítka (2.min)

Po krátkém oddechu jsme nastoupili do druhého zápasu s nadějí, že i s jedním hráčem na střídání to ustojíme. Dobře jsme začali a naše aktivita dopředu slavila úspěch už ve 2. minutě. Náš hráč prostřelil soupeřova brankáře a bylo to 1:0. Po naší vedoucí brance se soupeř snažil hru vyrovnat. Vzhledem k tomu, že jednoho našeho hráče začalo trápit lehké zranění z předchozího zápasu, tak střídal jen sporadicky. Naše únava se stupňovala a bylo jen otázkou času, kdy se Fauna pokusí vyrovnat. To přišlo ve 14. Minutě a bohužel jsme k tomu sami pomohli velkou chybou našeho brankáře. Nevinný míč směrem na naši bránu si náš brankář dost nešikovně srazil do vlastní branky. Ač jsme se nadále snažili, naše další útoky se míjely účinkem. V 17. min přišel druhý trest. Po naší chybě v obraně, se Fauna střelou k pravé tyči ujala vedení – 1:2. Tak také skončil první poločas a my se snažili něco vymyslet do toho druhého.

Druhou půli jsme začali útočně, přestože únava narůstala. Fauna nikam nespěchala, a když bylo potřeba, tak zakopla míč co nejdál od své branky. Soupeř se nadále úporně bránil a my mu pomáhali tím, že se nám nedařilo proměňovat i ty nejvyloženější šance. Naši snahu o vyrovnání poté ukončil závěrečný hvizd rozhodčího a nás může jen mrzet, že se na tyto zápasy nesejdeme v dostatečném počtu a přicházíme tím o důležité body. Velký dík všem statečným, co se rvali s nepříznivou situací.

5.kolo

TROPICANA – LA SPERANZA 4:3 (3:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka -  Martin Jurnečka, Filip Šulák

Branky: J. Zítka 2 (9.,36.min), M. Jurnečka (8.min), F. Šulák (14.min)

První zápas tohoto hracího dne nás čekal poslední tým soutěže. Bohužel jsme měli opět pouze jednoho hráče na střídání. Soupeř nás zaskočil už ve 2. min a vstřelil vedoucí branku. Vyrovnali jsme hru a naše útoky byly stále nebezpečnější. V 8. min se nám podařilo po pěkné střele vyrovnat. A v 9. min bylo ještě veseleji, když se náš obránce prosadil svým důrazem a překlopil stav na naši stranu - 2:1. Soupeř má sice velmi šikovné hráče, ale jejich mládí a herní nevyzrálost, se projevily ve 14. minutě, kdy jsme se dostali do dvoubrankového vedení – 3:1. Na hřišti jsme začali dominovat, ale soupeř hodně střel zablokoval a co prošlo, to pochytal gólman. Tento obraz hry trval až do konce poločasu.

Před vstupem do druhého poločasu upozorňoval trenér na nebezpečné protiútoky a kladl důraz na obrannou činnost. Bohužel jsme se nepoučili a La Speranza už ve 22. minutě snížila na 3:2. Hráči soupeře obětavě bránili a snažili se o vyrovnání. Nám se stále nedařilo překonat obranný val soupeře. Ve 28. minutě jsme si vybrali slabou chvilku a z rychlého brejku přišlo vyrovnání na 3:3. Vzali jsme si oddechový čas, abychom se uklidnili a poradili, co dál. Vše bylo o trpělivém útočení a pozorné obraně. Po pár minutách to vyšlo, když jsme předvedli akci, jak z futsalové učebnice. V 36. minutě, po výhozu našeho brankáře, jsme čtyřmi přihrávkami na jeden dotek skórovali do prázdné branky – 4:3. Touto akcí jsme zlomili odpor soupeře a utkání dovedli ke třem bodům. Paráda.

6.kolo

TROPICANA – KOMETA 2:1 (2:1)

Branky: J. Brandejs (5.min.), J. Zítka (18.min)

Druhý zápas jsme hráli proti známému a obávanému soupeři, se kterým nemáme zrovna dobré zkušenosti. Obě mužstva začala velmi opatrně. I s jedním hráčem na střídání jsme byli mírně aktivnější a Kometu jsme drželi co nejdál od naší branky. Naše snaha byla odměněna již v 5. minutě, kdy jsme po pěkné kombinaci otevřeli skóre. Kometa měla také šance, ale naše obrana a brankář zůstávali nepřekonáni. Hrálo se tvrději než v předchozím zápase, ale nutno dodat, že fér. Bohužel jsme si v 17. minutě vybrali slabší chvilku, při soupeřově rohu zůstal na hranici vápna volný hráč, který vyrovnal. Byla to hrubá chyba. Naštěstí hned v 18. minutě jsme se opět radovali, když náš hráč velkým důrazem protlačil míč do branky soupeře – 2:1. Nutno ocenit neohroženost našeho hráče a vůli, se kterou šel do zakončení. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo.

Druhý poločas začal snahou Komety o vyrovnání. Na nás se začínala projevovat únava a úbytek sil. Přesto obrana a brankář fungovali stále spolehlivě. Přes pozorné bránění jsme nezapomínali prověřovat pozornost soupeřova brankáře. S přibývajícím časem se na kopačky hráčů Komety začala vkrádat nervozita a nepřesnosti, což nám vyhovovalo. Do konce zápasu se už nic vážného nestalo a my mohli oslavit 3 body. Za statečnost a bojovnost jsme si 6 bodů za dnešek opravdu zasloužili.