TROPICANA – DEPORTIVO 2:2 (1:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Jiří Zítka -  Adam Diviš, Martin Jurnečka, Filip Šulák

Trenér: Miroslav Kadlec

Branky: Adam Diviš, Jaroslav Gratias

První letošní utkání bylo odloženo asi o hodinu, protože po nočním dešti bylo hřiště pod vodou. S tímto soupeřem jsme se ještě neutkali, ale jeho kvality nám nebyly neznámé. Začali jsme dobře a soupeř byl zjevně z naší hry zaskočený. Šancí jsme měli dost, ale jejich proměňování je naší starou bolestí. Soupeř se také snažil, a tak šlo o to, kdo první vstřelí branku. Asi v polovině poločasu se pěknou kličkou náš útočník uvolnil a prudkou střelou pod břevno otevřel skóre. Deportivo zvýšilo svůj tlak, ale naše obrana pracovala spolehlivě, a co prošlo, zastavil náš brankář. Nutno dodat, že po jedné ze střel, nás také zachránila tyč. Těsné vedení jsme uhájili až do poločasového hvizdu.

Druhý poločas Deportivo tlačilo a my zase hrozili z brejků. Opět nás jednou zachránila tyč a z dalšího našeho brejku soupeřův brankář pouze vyrazil střelu a náš hráč z druhé vlny dorazil do branky – 2:0. Zbytečně jsme ale začali bránit náš náskok a soupeři jsme dovolili snížit na 1:2. Náš brankář stál mimo střed brány, a i když si na míč sáhl, tak brance nezabránil. Deportivo ještě přidalo a naše obrana se měla co ohánět. Jelikož jsme z dalších brejků neuspěli, tak přišlo to, co jsme nechtěli. V posledních vteřinách jsme sice faulovali hráče soupeře, ale ještě než stačil rozhodčí zapískat, tak z odraženého míče soupeřův útočník vstřelil branku. K našemu překvapení rozhodčí branku uznal a pro nás místo tří bodů zbyl jen jeden. Smůla.

2.kolo

TROPICANA – AGORA 3:4 (2:1)

Branky: Filip Šulák 3

Druhé utkání jsme znovu začali dobře a bylo nás plné hřiště. V naší obraně se objevilo pár okýnek, ale nic to neznamenalo. Asi v šesté minutě byla naše snaha odměněna vedoucí brankou. Při nezměněném obrazu hry, jsme skórovali podruhé, a bylo to 2:0. Ne, že by soupeř málo zlobil, ale jeho snaha vycházela naprázdno. Naše obrana odolávala a čekalo se jen na ukončení poločasu. Při posledním soupeřově útoku jeho útočník zezadu přistrčil rukama našeho hráče a ten bohužel jak zavrávoral, tak tečoval střelu do naší brány – 2:1. Rozhodčí tento jasný faul přehlédl a tak skončil poločas.

Ve druhém poločase se zdálo, že opět navýšíme skóre, ale náš brankář vyrobil hrubou chybu. Místo, aby míč odkopl do autu, tak se snažil přihrát, ale míč se zastavil ve vodě, soupeř se ho zmocnil a vyrovnal do prázdné branky – 2:2. Po této hrubce jsme se dostali do jakési křeče a hra se vyrovnala. Při jednom z protiútoků naše obrana zaspala a po prudkém bodle, na které náš brankář nestačil, se Agora dostala do vedení. Snažili jsme se vyrovnat, ale naše nervozita nás brzdila a to bylo zlé. Navíc soupeři vyšla další pěkná akce, kdy jeden hráč oklamal dva naše obránce i brankáře a bylo to 2:4. Nezbylo nic jiného, než se pokusit o zázrak. Agora začala zdržovat a to jí nevyplatilo. Po jednom z faulů jsme z penalty snížili na 3:4. Do konce zápasu už však bylo málo času a vyrovnat se nám nepodařilo. Musíme se ze zápasu poučit a uvědomit si, že s takovými chybami se vyhrát nedá. Za nulový zisk bodů si můžeme bohužel sami.

3.kolo

TROPICANA – BYSTRC 1:2 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Jiří Zítka -  Steven Coy, Adam Diviš, Martin Jurnečka

Branka: Martin Jurnečka (10min.)

Třetí utkání, proti nám známému soupeři, začalo oboustranně opatrně a s respektem. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak pro kombinační hru nebylo moc prostoru. Začali jsme se ale dříve osmělovat a vytvářet si šance. Bystrc také přidala a hrál se docela pohledný futsal. Asi v desáté minutě se nám podařila pěkná akce na jeden dotek a míč náš hráč uklidil do prázdné branky – 1:0. Bohužel naše radost netrvala dlouho, protože Bystrc ve dvanácté minutě srovnal stav na 1:1. Další naše snaha o změnu skóre ztroskotávala na neproměňování šancí. První poločas tak skončil remízou.

Druhou půli jsme začali opět lépe než soupeř, ale z našeho tlaku jsme vytěžili pouze nastřelenou tyč soupeřovi branky. Bystrc úporně bránila a její protiútoky byly stále nebezpečnější. V obraně soupeř neváhal zastavovat naše snahy za cenu hrubých faulů. Přestože jsme měli více ze hry, tak nás soupeř ve 14. minutě druhé půle překvapil podařeným protiútokem, a vstřelil branku na 1:2. Nezbylo nám, než se vrhnout do útoku, ale Bystrc začala zdržovat hru a přitvrzovat v obraně. Rozhodčí je odměňoval žlutými kartami, ale nám to v ničem nepomohlo. Způsob soupeřova bránění vyvrcholil v poslední minutě, kdy surovým způsobem fauloval našeho hráče zezadu, při zakládání akce na naší polovině. Rozhodčí faul ocenil pouze žlutou kartou. Nic nám nebyla platná omluva faulujícího hráče, když byl odpískán konec zápasu. Rozhodně jsme nebyli horší, ale body nám to nepřineslo. Škoda.

4.kolo

TROPICANA – STAROBRNO 2:2 (1:1)

Branky: Steven Coy (7min.), Adam Diviš (23min.)

Další utkání jsme hráli proti soupeři, který byl doposud bodově stoprocentní. Starobrno vstoupilo do hry sebevědomě a my zase s respektem a velkou pozorností v obraně. Soupeřův útok začal prověřovat kvality našeho brankáře a to nám dávalo prostor k protiútokům. To se povedlo už v 7. minutě, kdy jsme šli do vedení, ne prudkou, ale umístěnou střelou, na kterou brankář soupeře nedosáhl. Poté se začalo hrát nahoru-dolů a bylo se na co dívat. Ve 13. minutě se Starobrno také radovalo ze vstřelené branky a stav byl srovnaný 1:1. Napínavý zápas pokračoval až do konce poločasu.

Druhou půli začalo naše mužstvo zase lépe než soupeř a ve 23. minutě jsme vedli 2:1. Náš obránce si pěkně zaběhl za soupeřovu obranu a takřka z brankové čáry přihrál volnému spoluhráči, který míč doklepl do branky. Bohužel zanedlouho v 25. minutě soupeř opět srovnal – 2:2. V dalším průběhu jsme se soustředili více na bránění a pomohli tak hráčům Starobrna dostat se do tlaku. Naše protiútoky měly také svou kvalitu, ale kromě nastřelené tyče z nich nebylo nic. Při soupeřově tlaku se několikrát vyznamenal také náš brankář. Nejvíce pak dvě minuty před koncem, kdy už se zdálo, že obdržíme branku, tak krásnou robinzonádou sebral soupeři míč přímo z kopačky. Pohlednému utkání remíza určitě slušela. Díky patří hlavně našemu brankáři za velmi důležité zákroky.

5.kolo

TROPICANA – BESÍDKA 3:1 (1:0)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jaroslav Gratias, Jiří Zítka -  Steven Coy, Adam Diviš, Nikodém Krohe, Filip Šulák, Tomáš Urban

Branky: Jaroslav Gratias (6min.), Jakub Brandejs (26min.), Adam Diviš (27min.)

Žlutá karta: Jiří Zítka

V tomto zápase jsme se konečně sešli skoro v plném počtu. Od začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu s míčem na kopačkách a se snahou překonat jeho obranu. Ten se ale houževnatě bránil a nedovoloval nám ohrozit jeho brankáře. Jenže náš tlak se nám vyplatil už v 6. minutě, kdy odražený míč náš hráč dorazil do brány – 1:0. Míč prošel těsnou mezerou mezi tyčkou a tělem brankáře. Dále jsme měli hru pod kontrolou, jenže nás zrazovalo zakončení. Besídka se také snažila, tak se i náš brankář musel i přes silnou virózu několikrát ukázat. Stejný obrázek hry se až do konce poločasu nezměnil.

Druhá půle probíhala podobným způsobem jako první, měli jsme míč častěji na kopačkách než soupeř. Odměna přišla ve 26. minutě.  Pěkný centr z levé strany uklidil náš obránce do brány netradičně levou nohou – 2:0. Neuplynulo mnoho času a radovali jsme se potřetí. Ve 27. minutě se konečně trefil i útočník a bylo to 3:0. Hra se ze strany soupeře trochu přiostřila a rozhodčí musel udělovat žluté karty na obou stranách. Naše snaha o vstřelení co nejvíce branek se nám ale vymstila a těsně před koncem Besídka zkorigovala na 3:1. To bylo také konečné skóre zápasu. Zajímavostí utkání bylo, že z našich tří branek dvakrát skórovali obránci a pouze jednou útočníci. Konečně však výhra za tři body, jentak dál.

6.kolo

TROPICANA – KOMETA 0:1 (0:0)

Další zápas byl soubojem dvou vyrovnaných soupeřů. Obě mužstva vycházela z pozorné obrany a v útočné fázi se snažili protivníka překvapit. Šance se střídaly na obou stranách, ale jejich proměňování bylo nulové. Když už se zdálo, že se skóre bude měnit, tak vše vyřešili bezchybní brankáři. Naše hra byla více technická, Kometa proto neváhala sáhnout i k nedovoleným zákrokům. Jelikož se ani jedno mužstvo neprosadilo, bylo skóre poločasu 0:0.

Do druhé půle vstoupila lépe Kometa. Naštěstí i ona zahazovala šance, a tak bylo utkání prozatím vyrovnané. Náš útok se také snažil, a tak i soupeřův brankář musel ukazovat svoje kvality. Postupem času se bohužel do naší hry začala vkrádat nervozita a křečovitost. Po našem faulu, se soupeř ve 32. minutě ujal vedení, po přímém kopu, kdy odražený míč uklidil ke vzdálenější tyči mimo dosah našeho brankáře – 0:1. Měli jsme ještě osm minut na vyrovnání. Soupeř se ale stáhl do obrany a za cenu odkopů a faulů bránil hubený náskok. I přes naši velkou snahu se mu to nakonec podařilo. Velká škoda, že jsme prohráli už třetí utkání o jednu branku. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál.