1.kolo

TROPICANA – BOLEST  1:4 (1:3)

Naše sestava: Miroslav Kadlec – Jakub Brandejs, Jaroslav Gratias, Martin Jurnečka, Tomáš Urban – Steven Coy, Adam Diviš, Kamil Hruška, Michal Šteffl, Filip Šulák

Branka: Šteffl

První zápas v nové sezóně jsme začali se čtyřmi novými hráči. Po loňské sezóně nás někteří opustili a šli za novou výzvou, tak ať se jim daří. Náš brankář měl dovolenou, tak do brány musel vstoupit náhradník (58let). Hra v poli byla kupodivu vyrovnaná, i když nejsme tak sehraní. Soupeř sice udeřil jako první ze skrumáže po přímém kopu, ale naše odpověď byla rychlá a skóre srovnané. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb a z nezkušenosti dovolili soupeři znovu vstřelit vedoucí branku. I my jsme měli své šance, ale bohužel nic. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou, když místo důrazného odkopu přišla špatná přihrávka na soupeře a bylo 3:1 a za nedlouho skočil poločas. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale my se né a né trefit i z těch nejvyloženějších šancí. Bohužel soupeř měl větší štěstí a uzavřel stav zápasu na konečných 4:1. Výsledek, ale vůbec neodpovídá předvedené hře a zápas jsme odehráli se ctí a s hlavou nahoře, hlacvně však poctivě odmakali. Díky všem.

2.kolo

TROPICANA – AGORA  0:2 (0:2)

Druhý zápas proti neznámému soupeři jsme začali opět dobře.  Herně už to bylo lepší, ale nějaká ta chyba se zase opakovala asoupeř udeřil po našich velkých šancích. Je to docela psychicky náročné se snažit prosadit a pak přijde úder. To se však bohužel stalo do poločasu ještě jednou. Zase jsme prohrávali o dvě branky. Na smazání dvoubrankového manka jsme však měli celý druhý poločas. Do soupeře jsme se docela zakousli a měli i velkou převahu. Agora to hrála velmi chytře, roztahovali hru do šířky. My jsme se ale málo zapojili do atakování už od jejich branky. To se nám začalo dařit asi až 5 minut před koncem zápasu, ale naše produktivita byla bohužel nulová. I když jsme branku nevstřelili, předvedená hra už byla lepší a hlavně sympatický příslib do budoucna. Hlavně nikdo nikomu nic nevyčítal a jeden druhého povzbudil a tak to má být. Bojujeme dál.

3.kolo

TROPICANA – BYSTRC  4:2 (1:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Kamil Hruška, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Martin Jurnečka, Michal Šteffl

Branky: Adam Diviš 3, Jurnečka

Žlutá karta: Pavel Diviš

Ve třetím utkání tohoto ročníku jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme v minulých sezónách sváděli vyrovnané zápasy. Obě mužstva začala docela opatrně. Místo útoku byla důležitější obrana. Nezbylo nic jiného, než se začít osmělovat. Začali jsme mít více ze hry a odměnou nám byla vedoucí branka. Soupeř přidal, hra se vyrovnala a bohužel po našem nedůrazném odkopu bylo srovnáno na 1:1. Do konce poločasu se obě mužstva soustředila na to neinkasovat a vydržet do hvizdu rozhodčího. Druhý poločas jsme začali lépe a zanedlouho to bylo 2:1. Zaskočený soupeř byl v této pasáži docela neškodný. Jeho obrana měla plné nohy i ruce práce, aby se ubránila. Svědčí o tom naše třetí branka, kdy se nám podařilo tak rozložit soupeřovu obranu, že dva obránci leželi na zemi včetně brankáře a nebylo možné tu „valnou hromadu" prostřelit. Náš nejzkušenější útočník z kroku všechny přeloboval a byla z toho nádherná a oku lahodící branka. Bohužel jsme se uspokojili a soupeř udeřil a znovu to bylo jen o gól. Jenže při jeho snaze o vyrovnání zapomněl na obranu a z dalšího brejku jsme znovu vedli o dvě branky. Do konce zápasu už moc času nezbývalo, ale bohužel ještě jsme před koncem zápasu přišli o hráče, který se nešťastně zranil. Ach jo.

4.kolo

TROPICANA – STAROBRNO  0:3 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Martin Jurnečka, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Michal Šteffl

Tento zápas se zdál snadný pro zisk tří bodů s mužstvem z posledního místa. Vedoucí mužstva všechny varoval před podceněním. Začali jsme sice převahou, ale buď bez efektu nebo vše pochytal jejich  brankář. Dál jsme útočili  a soupeře využil rychlého naběhnutí útočníka, který prodloužil dlouhý pas a jemnou tečí změnil směr. Náš brankář už nestihl reagovat. Chtěli jsme vyrovnat, ale soupeř se zatáhl do obrany a čekal na svou příležitost. K tomu si pomáhal drobnými fauly, na které rozhodčí nereagovali a do našich řad se začala vkrádat frustrace. Při jednom z protiútoků jsme bohužel jen přihlíželi, jak se dva protihráči zjevili sami před naším brankářem. Místo střely přišla chytrá nahrávka na volného hráče a poté střela do prázdné branky – 0:2

Ve druhém poločase nám nezbylo nic jiného, než otevřít hru a pokusit se něco změnit. Útoky se střídaly na obou stranách, ale brankáři byli připraveni. Bohužel naše snaha pořád vycházela na prázdno. Soupeřův brankář byl výborný a naopak jsme štěstí měli my. Při jedné jeho střele se míč odrazil od obou tyčí a pak naštěstí ven. Jenže jsme to jako varování nebrali a další akce soupeře už mu vyšla,. Doražením míče do naší branky zvýšil na 0:3 a bylo hotovo. Zápas už se jen dohrál a z novu se ukázalo, že podcenit „poslední“ mužstvo se často nevyplácí.

5.kolo

TROPICANA – BESÍDKA  4:1 (3:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Martin Jurnečka, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Michal Šteffl, Filip Šulák

Branky: Adam Diviš 2, Brandejs, Šteffl

Tento zápas už s hlavním gólmanem jsme zahájili nadšeně a soupeř nevědě kam dřív skočit. Byla to jen otázka času, kdy prolomíme jeho obranu a budeme skórovat. Netrvalo to dlouho a po dvou povedeních akcích jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. I když byl soupeř pod velkým tlakem, tak se mu podařilo z jednoho brejku snížit. Naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a do konce poločasu udeřili potřetí.Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a do bylo důležité, dál jsme soupeře herně přehrávali, chvílemi jasně dominovali. Bohužel nás trápí koncovka. Jednorázové pokusy soupeře spolehlivě pochytal náš brankář. Nakonec naše snaha byla odměněna čtvrtou brankou, čímž soupeř rezignoval a my jsme utkání zdárně dovedli do úspěšného konce.

6.kolo

TROPICANA – KOMETA  2:2 (0:2)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Martin Jurnečka, Filip Šulák, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Michal Šteffl,

Branky: Šteffl, Zítka

Dalším zápasem této neděle nás čekala prověrka opravdu silným soupeřem. Kometa se do nás pustila s velkým presingem a dobrým pohybem po celém hřišti,. My jsme na to přistoupili a výsledkem byla docela pohledná hra na obou stranách. Šance se střídaly, ale oba brankáři  chytali spolehlivě. Po jednom přímém kopu soupeře se po tečování ocitl míč v naší brance. Náš brankář přes velké množství lidí mnoho neviděl.Naše následné pokusy o vyrovnání se míjely účinkem. To se naopak z jednoho vydařeného protiútoku povedlo Kometě a bylo 0:2.Tři minuty nepozornosti a bylo to. O přestávce jsme si řekli, co se musí změnit.Druhý poločas jsme začali hrát rychleji a důrazněji a soupeř začal mít problémy. Síce se snažil z protiútoku udeřit, ale naše obrana mu to neumožnila. Co nešlo, to pochytal náš gólman. První branku jsme dali z brejku, kdy si náš obránce krásně zaběhl za obranu a zavěsil mezi nohami brankáře. Než se soupeř vzpamatoval, tak zanedlouho inkasoval podruhé. Po vyrovnání zabrala i Kometa a oba soupeři se snažili urvat tři body pro sebe. Ani jednomu se to  nepodařilo. I když jsme prohrávali , nevzdali jsme se a výsledkem byla úspěšná neděle.

7.kolo

TROPICANA – M2 SHOES 4:5 (1:3)

Branky: Coy 2, Šteffl, Šulák

Žlutá karta: Zítka

K tomuto utkání jsme přijeli hrát do pěkného areálu ORLA ŘEČKOVICE. Naposledy jsme zde hráli asi před 8-9 lety. Zápas jsme začali docela svižně a soupeře jsme drželi u jeho branky. Převaha je jedna věc, ale my zapomněli na obranu a místo vedení jsme obdrželi gól. Z brejku po levé straně.Dál jsme se snažili o překonání soupeře, ale situace se opakovala, a to bohužel hned dvakrát. Soupeři stačili další dva protiútoky a bylo to už 0:3. Nedůslednost naší obrany, a také trochu laxní přístup našeho gólmana, tomu napomohli. Naše snaha byla poté přece jen odměněna a my snížili na poločasových 1:3.O přestávce jsme si to vyříkali a výsledkem byla ještě větší převaha a zanedlouho už to bylo jen o branku. Vše vypadalo dobře, jenže situace se zase opakovala a soupeř z dalšího brejku zvýšil přes tři naše hráče na 2:4. Naštěstí nás to neodradilo a v jedné pěkné pasáží dvěma slepenými brankami vyrovnali. Vše se zdálo být fajn, ale místo abychom se soustředili  na obranu, tak jsme chtěli soupeře dorazit. Jenže opak byl pravdou a dostali jsme po naší chybě pátou branku. Z tohoto úderu jsme se už nevzpamatovali a místo bodu nemáme nic. Škoda.

8.kolo

TROPICANA – GLADIATORS C  3:1 (1:1)

Naše sestava: Kadlec Miroslav – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Martin Jurnečka, Filip Šulák

Branky: Brandejs 2, Adam Diviš

Žlutá karta: Coy

Po předchozím nepovedeném zápase nám sice přišel další obránce, ale odešel brankář, který šel chytat velký fotbal. Do branky tedy musel vedoucí mužstva (58). Opět jsme měli optickou převahu, souhra se zlepšila. Bohužel se soupeř po pěkné akci na jeden dotek ujal vedení. Naštěstí se to na naší psychice nijak neodrazilo a i nadále jsme byli výrazně lepší. Jenže se projevila naše velká bolest při proměňování i těch nejvyloženějších šancí. Trpělivost se ale vyplatila a náš obránce si pěkně zaběhl za obranu soupeře a bylo 1:1. Zlepšenou obranou jsme ukončili první půlku.Druhá půle měla stejný scénář. Byli jsme lepší ve všech směrech a byla jen otázka času, kdy se prosadíme. Ono to přišlo. Opět to byl obránce, kdo zavelel k obratu a po jeho pokutovém zakončení jsme šli do vedení. Soupeř sice několikrát zahrozilo, ale když už měla obrana nějaké okénko, tak to vyřešil brankář. V závěru utkání se konečně prosadil i útočník a utkání bylo rozhodnuto. Na množství šancí je to sice málo, ale důležité jsou 3 body. Za povedený výkon díky všem.

9.kolo

TROPICANA – OREL ŘEČKOVICE B 2:3 (2:3)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka – Steven Coy, Adam Diviš, Martin Jurnečka, Filip Šulák

Branky: Coy , Adam Diviš

Se soupeřem z vyšších pater tabulky jsme nezačali vůbec špatně. Terén byl po ranní mlze hodně mokrý a kluzký, což nepřálo kombinační hře. Přesto jsme začali územní převahou, nahrávky se taky docela dařily a hráči ORLA měli co dělat, aby bránili. Bohužel naše proměňování šancí bylo dost bídné, a to i přesto, že soupeřův brankář vůbec nevěděl, která bije a jeho některé zákroky působily docela komicky. Orel sice vyrážel do protiútoků, ale ty naše obrana v pohodě neutralizovala. Ve druhé půlce poločasu se to konečně povedlo a my jsme v 11. minutě otevřeli skóre. Jelikož jsme byli při chuti, tak ve 14. minutě to bylo nadějných 2:0. Vše vypadalo dobře, než jsme se dopustili chyby ve střídání.Naši slabou chvíli soupeř ihned potrestal. Najednou se hra vyrovnala a v 19. minutě už to bylo srovnané. Naše hra se sesypala a než byl odpískán konec poločasu, tak v poslední minutě jsme inkasovali potřetí.Ve druhém poločase nám chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali, ale soupeř nám dovolil vrátit se do zápasu. K naší smůle se rozchytal i jeho brankář. Jeho výkon byl úplně někde jinde. Přes naši úpornou snahu vyrovnat, soupeř neváhal si pomoci pouhým odkopem. Co je platné, že jsme byli lepší, když naše snaha opět vyšla naprázdno.

10.kolo

TROPICANA – RAZ NÁRAZ  1:0 (0:0)

Branka: Brandejs

Další zápas jsme hráli proti předposlednímu mužstvu, což je vždy pro nás ošidné. To se také potvrdilo. Opět jsme měli převahu, ale i naše obrana se musela mít na pozoru. Zvyšovali jsme tlak, ale ne a ne se trefit. Kdy už byl soupeřův brankář překonán, tak e mít odrazil od jedné tyče do druhé a pak ven. Do konce poločasu jsme dobývali soupeřovu branku, ale její strážce byl proti.Druhá půle měla stejný scénář. My útočili  a soupeř se bránil, a my jsme zahazovali i ty nejvyloženější šance. Ale v 5. minutě druhého poločasu z celkem obyčejné akce udeřilo. Po pěkném průniku našeho obránce se mu podařilo protlačit míč do branky – 1:0. Poté se hra vyrovnala a i náš brankář musel najednou prokazovat své kvality. Šance se najednou střídaly na obou stranách a výsledkem byla pohledná hra z obou stran. Výsledek byl dlouho na vážkách. Se závěrečným hvizdem jsme se radovali my a připsali si 3 body za hubenou výhru 1:0. Poděkování všem za poctivý výkon.

11.kolo

TROPICANA – XXX 4:3 (2:1)

Naše sestava: Miroslav Kadlec – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Filip Šulák -  Steven Coy, Adam Diviš

Branky: Adam Diviš 3, Šulák

Složit sestavu na tento zápas byl trochu oříšek, jelikož prodloužený víkend přiměl některé spoluhráče k rodinným výletům, a tak jsme museli opět improvizovat. Do branky šel opět vedoucí družstva (58) a na střídání zůstal pouze jeden hráč. Přesto se naše hra vyvíjela dobře a soupeř se měl co otáčet. Ve 3. min. však inkasoval poprvé. Předposlední mužstvo se snažilo vyrovnat, ale naše obrana hrála zodpovědně a soupeřovy brejky zastavovala včas. Běžela 10. min. a my svou převahu potvrdili druhou brankou. Vše vypadalo dobře, hru jsme měli pod kontrolou, ale ne, a ne opět skórovat. Ve 20. min. se stalo známé „nedáš-dostaneš“ a po pěkném brejku skončil poločas 2:1 pro nás. Druhý poločas jsme začali opět dobře a ve 22. min. to bylo opět o dvě branky (3:1). Soupeř se snažil snížit a povedlo se mu to ve 29. min., kdy si svou slabou chvilku vybral náš brankář a míč skoro z poloviny hřiště v domnění, že jde vedle, podcenil, a bylo to zase o jeden gól (3:2). Poté následovala pasáž bez efektu. Náš tlak narůstal a ve 37. min. zase odskočili o dvě branky na 4:2. Už to vypadalo na pěkný konec, ale soupeři se povedl hezký brejk a zase to bylo v poslední minutě o jednu branku (4:3). Důležité 3 body jsme si nakonec se závěrečným hvizdem připsali my, a to je hlavní.

12.kolo

TROPICANA – WEST ŽAB B  2:2 (0:0)

Branky: Adam Diviš, Coy

Další zápas bez přestávky a s jedním hráčem na střídání se zdál jako slézt vysokou horu. Tentokrát jsme se museli bránit my a snažit se překvapit z protiútoků. Soupeř to s míčem evidentně uměl a naše obrana se měla co otáčet. To ovšem neznamená, že bychom soupeře nijak neohrozili, jejich brankář se také musel činit. Hráši Westžabu zvyšovali svůj tlak a my jsme vzali za vděk možnost oddechového času. Když už byla naše obrana překonaná, tak se náš brankář blýskl pěknými zákroky a mařil snahu soupeře. V poslední minutě poločasu chytil jistý gól, což sportovně ocenil i útočník soupeře. Poločas 0:0.Po krátké přestávce jsme se vrhli do boje a ve 22. min. jsme se ujali vedení po krásném brejku 0:1. Paráda přišla hned o minutu poté, když po povedené střele jsme vedli už 2:0. Soupeř zvýšil tlak a na naši bránu se valil jeden útok za druhým. Ve 27. min. se mu podařilo snížit na 2:1. Dále jsme bránili, co to šlo, a také nevynechali žádnou příležitost k ohrožení branky soupeře. Bohužel ve 32. min. soupeř kopal přímý kop po sporném výroku rozhodčího a ten proměnil na 2:2. Vzali jsme si ihned oddechový čas na uklidnění emocí a ukázalo se to jako správný tah. Do konce zápasu už jsme se nedopustili žádné chyby a remízu uhájili. S jedním hráčem na střídání proti 6 hráčům soupeře nás vybojovaná remíza moc těší. Díky všem hráčům, co nastoupili.

13.kolo

TROPICANA – ASK 2:3 (2:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Tomáš Urban -  Adam Diviš, Filip Šulák, Jiří Zítka

Branky: Brandejs, Šulák

Červená karta: Urban

Z vedoucího mužstva soupeře šel docela strach. ASK je zatím bez porážky. Kupodivu jsme herně začali odvážně. ASK mělo sice víc ze hry, ale i jeho obrana se musela mít na pozoru. Naše taktika zajištěné obrany se nám vyplatila v 5. min., kdy jsme rozebrali obranu soupeře a skórovali do prázdné branky 0:1. Zaskočený soupeř zvýšil tlak. Při zahrávání přímého kopu se náš obránce pohnul dříve než míč a bylo to na žlutou kartu. Hra plynula a ve 12. min. ke žluté kartě přišlo vyloučení. Museli jsme pokračovat ve třech. Hned ve 13. min. jsme inkasovali a bylo to 1:1. Zase jsme hráli ve čtyřech a v 15. min. po utěšené střele našeho útočníka to bylo 1:2 pro nás. ASK bylo zaskočeno a do konce poločasu se už nic důležitého nestalo.Druhý poločas měl podobný obrázek. Obrana se statečně držela, i náš brankář chytal výborně. S jedním hráčem na střídání jsme vyráželi do slibných protiútoků. Ve 27. min. náš hráč neuklidil míč do prázdné soupeřovy branky. A zase platilo „nedáš-dostaneš“ a ve 28. min. soupeř dobře skrytou střelou vyrovnal na 2:2. Bohužel ve 34. min. ASK otočilo stav třetí brankou ve svůj prospěch (3:2). Znovu se ukázalo, že to proti vyšším patrům v tabulce umíme, a hráči soupeře byli rádi, že to mají za sebou. Škoda.

14.kolo

TROPICANA – OLD BLACKBURN  4:6 (1:5)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Jiří Zítka-  Adam Diviš, Filip Šulák

Branky: Zítka 2, Šulák, Adam Diviš

Následující utkání jsme museli začít bez přestávky, s druhým mužstvem soutěže. Docela slušně rozběhal, až nám šla hlava kolem. Běžela 2. min. a už jsme prohrávali 1:0. Než jsme se stačili vzpamatovat 3.min. 2:0. Soupeř byl při chuti a jeho pěkné akce jsme jen s těží odvraceli. V 5. min. jsme dali také o sobě vědět a pěknou střelou snížili na 2:1. OLD B. reagovali o minutu později 3:1. Nezbylo než se soustředit na obranu. Víc jak 10 min. se nám to i dařilo, ale bohužel se dostavovala únava. V 17. min. ale přišel další úder a bylo to 4:1. Už jsme se těšili na poločas, ale ještě jednou nás OLD B. potrestal a v 19. min. to bylo 5:1.Po krátké pauze se ve druhé půlce asi 5 min. nic nedělo. Soupeř útočil a my se jen bránili. Jenže ve 25. min. jsme opět inkasovali na 6:1. OLD B. se asi trochu uspokojil a nám se otevřel prostor k jejich brance. Ve 33. min. jsme se i my prosadili a snížili na 6:2. Naše snaha o útok bylo odměněna v 35. min. a přišlo další snížení na 6:3. To už bylo na soupeře asi moc, a tak se snažil zrychlit hru a držet míč na kopačkách. Nám se ale dařilo jej napadat už u jeho branky a tím přicházely i další naše šance. Ve 37. min. to opět vyšlo a stav byl už jen 6:4. Na víc už to bohužel nestačilo, protože byl konec zápasu. Nutno dodat, že OLD B. hráli velice slušně a herně byli asi nejlepší. Vážný kandidát na postup ze skupiny.

15.kolo

TROPICANA – LAMY B 4:3 (3:1)

Naše sestava: Matúš Ondris – Jakub Brandejs, Pavel Diviš, Tomáš Urban, Jiří Zítka -  Steven Coy, Adam Diviš, Martin Jurnečka, Filip Šulák

Branky: Urban 2, Adam Diviš, Šulák

Poslední zápas podzimu jsme zahájili konečně s větším počtem hráčů. Měli jsme více ze hry, častěji střídali a už v 5. min. přetavili náš tlak ve vedoucí branku 1:0. Lamy se snažily vyrovnat z brejků a v 7. min. se jim to taky povedlo 1:1. U této branky nemá náš brankář čisté svědomí. Po tomto varování jsme se zase zvedli a náš nejlepší střelec ve 12. min. prostřelil soupeřova brankáře na 2:1. Najednou nás bylo plné hřiště a ve 14. min. jsme proměnili přímý kop po nacvičené akci na 3:1. Nadále jsme drželi míč a v poklidné atmosféře dohráli první poločas. Do druhé půlky ale soupeř vstoupil lépe, i jejich brankář se docela rozchytal. 10 min. to šlo, ale ve 30. min. se mu povedlo po nedorozumění naší obrany snížit na 3:2. Najednou jsme znervózněli a kupili chybu za chybou a místo jednoduchého řešení volili složitou rozehrávku. V 37. min. se nám to nevyplatilo a Lamy nás přečíslily úspěšně na 3:3. Už jsme se pomalu smiřovali s jedním bodem, když byl faulován náš hráč ve slibné vzdálenosti od soupeřovy branky. 39. min. a opět nacvičený signál a opět vyšel. 4:3. Po závěrečném hvizdu jsme si hluboce oddechli, že máme 3 body. Konečně stálo štěstí také na naší straně.

PODZIMNÍ TABULKA PO 15. KOLE (10.11.2019)